Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 16 maja o godz. 19.00 w Starym Browarze (Studio Słodownia +3, ul. Półwiejska 42) odbędzie się pokaz spektaklu Petera Pleyera The Ponderosa Trilogy. Przedstawienie składa się z materiałów pochodzących z prac solowych, które powstawały i miały swoje premiery podczas kilku ostatnich edycji Ponderosa Tanzland Festival w Stolzenhagen (Niemcy). The Ponderosa Trilogy jest jak bogaty w opowieści i sytuacje gobelin utkany z motywów powiązanych z głównymi obszarami artystycznych zainteresowań i aktywności artysty: od szydełkowania, przez taneczną improwizację, teorię queer, problematykę AIDS w sztuce lat 80., aż po praktykę pisania i aktywizm. To rozpisany na kilka z pozoru niezależnych od siebie części kolaż wątków, zakładający także aktywny w nim udział widzów.

 

W centrum spektaklu jest to, co osobiste  książki, teksty, taniec i kostium. Muzyka odwołuje się tu czasem do twórczości gejowskich artystów z przeszłości. Współczesne praktyki szamańskie zaś łączą przeszłość z przyszłością.

 

koncepcja i wykonanie: Peter Pleyer

 

Peter Pleyer uczył się tańca w European Dance Development Center przy Art Academy w Arnhem w Holandii. Pracował w Nowym Jorku z Yoshiko Chumą jako tancerz i asystent choreografa oraz w Paryżu z Markiem Tompkinsem. Opracowuje choreografie do własnych występów (jest laureatem konkursu choreograficznego w Groningen). Od 2000 roku mieszka w Berlinie. Ostatnio oddaje się zgłębianiu tajników teorii tańca. Często prowadzi i nadzoruje projekty performatywne w Niemczech i Szwecji. Koncentruje się tam na nowych metodach treningu tanecznego i kompozycji – takich, w których kluczową rolę odgrywa improwizacja. Swój spektakl Choreographing books prezentował w Browarze w Poznaniu. 

 

Bilety w cenie 15zł i 10zł (studenckie) dostępne w Punktach Informacyjnych Starego Browaru oraz na ebilet.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close