Wersja do druku

Udostępnij

7 września rusza program performatywny Archiwum ciała, realizowany przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Na początek, o godz. 18.00, odbędzie się panel Rozmowy z przodkami: tradycja re-miksów i festiwalu wiosny, będący próbą odniesienia „archeologii tańca” do polskiej praktyki scenicznej i wpisania jej w polski kontekst. Od kilku lat komuna//warszawa prowadzi program re-miksowania kanonu, zapraszając do udziału w nim zarówno reżyserów, jak i choreografów. W panelu udział wezmą Magda Grudzińska, Iwona Pasińska, Jadwiga Majewska i Karolina Wycisk. Moderatorką będzie kuratorka programu, Anna Królica.

Natomiast o godz. 20.00 w tym samym miejscu spektakl Mikołaja Mikołajczyka Projekt: Tomaszewski, w którym artysta „przypomina o początkach swojej pracy scenicznej, o wielkiej fascynacji osobą Henryka Tomaszewskiego, mima, reżysera i założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Celem nie staje się wydobywanie choreografii Tomaszewskiego, a raczej przypomnienie obrazu Tomaszewskiego zaanektowanego i inkorporowanego przez Mikołajczyka”. W niedzielę 8 września w ramach programu w Starym Browarze wieczór z dwoma innymi remiksami, zrealizowanymi w komunie//warszawa: Iza Szostak pokaże Merce Cunningham: RE//MIX, a Ramona Nagabczyńska Re:akumulację, przetwarzającą utwór Trishy Brown.

Kolejne wydarzenia w ramach programu zaplanowano 21 września, 11 i 30 października oraz 7 grudnia. Na program składają się pokazy i panele dyskusyjne.

Szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach w dniach 7-8 września:

Panel I. „Rozmowy z przodkami: tradycja re–miksów i festiwalu wiosny”

Mikołaj Mikołajczyk „Projekt: Tomaszewski”

Wieczór RE//MIX’ów – Iza Szostak „Merce Cunningham: RE//MIX” + Ramona Nagabczyńska „Re:akumulacja”

O programie performatywnym Archiwum ciała

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close