Wersja do druku

Udostępnij

W środę 30 stycznia 2013 o godz. 19.00 Polski Teatr Tańca zaprasza do Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu (ul. Ratajczaka 44) na wieczór złożony z dwóch spektakli: Balladynęw choreografii Kariny Adamczak–Kasprzak i Agaty Ambrozińskiej-Rachuty, oraz Trzy siostry – wyobrażenie w choreografii Andrzeja Adamczaka. Oba przedstawienia koncentrują się wokół postaci kobiet.

Balladyna

„Pracuj jak koń pogański, pracuj całe lato,
A zimą śpij u chłopa za brudnym przypieckiem
Między garnkami, babą szczerbatą i dzieckiem”
J. Słowacki (Balladyna)

Tworząc Balladynę Słowacki ma niewielu przyjaciół, a być może tylko jednego. Jest nim Ignacy Krasiński, z którym zresztą krótko później poróżni go wizja sztuki, ale któremu – póki co, mógł swój tekst dedykować. Dlaczego nie dedykował go jednej osobie, która duchowo nie opuściła go nigdy? Czy dlatego, że była ona kobietą?Dlaczego historia dwóch kobiet nie jest mitem, ani baśnią, ani legendą, ani właśnie historią? I dlaczego winimy tylko jedną postać? Skoro rozpaczliwie samotne są wszystkie?

choreografia, kostiumy, scenografia:
Karina Adamczak–Kasprzak,
Agata Ambrozińska-Rachuta
obsada premierowa:Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta
muzyka:Rafał Kasprzak i inni, Sebastian Czajkowski (współpraca), głos Kirkora (off) Michał Żebrowski
czas trwania:25 minut
premiera:26.06.2009

Trzy siostry – wyobrażenie


Atmosferę spektaklu Andrzeja Adamczaka buduje poczucie bezczasu, zawieszenia, inercji.Jego bohaterowie, wywiedzeni z dramatu Czechowa dokonują czynów pozornych, uwikłani w zależności emocjonalne, zniewoleni konwenansem, zbuntowani i pogodzeni zarazem, zastygają jak woskowe figury w jedynej znanej im rzeczywistości.Autor spektaklu inspirując się Trzema siostrami zastrzega, iż nie dokonuje przekładu dramatu na język ruchu, interesuje go warstwa psychologiczna i tej, w relacji z tancerzami, poświęca najwięcej uwagi.

Premiera dedykowana pamięci Conrada Drzewieckiego w 82 rocznicę urodzin.

  • choreografia:Andrzej Adamczak

  • muzyka: Bolesław Pietraszkiewicz

  • scenografia i kostiumy:Mariusz Szmytkowski

  • premiera:11października 2008 w Poznaniu

  • czas trwania: 40 minut

  • obsada premierowa:Agata Ambrozińska-Rachuta / Karolina Wyrwał, Agnieszka Błacha,Anna Marek, Szymon Halik, Paweł Matyasik

obsada z 30 stycznia, Poznań – Teatr Ósmego Dnia: Andrzej Adamczak, Karina Adamczak-Kasprzak, Agnieszka Fertała, Paweł Malicki, Paulina Wycichowska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close