Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 23 listopada o godz. 19.00 w Starym Browarze z Poznaniu (ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia +3) w ramach polskiej odsłony edukacyjno-artystycznego programu dla młodych choreografów SPAZIO 2013 odbędzie się premiera polska spektaklu Agaty Maszkiewicz Pojedynek. W przedstawieniu dwie performerki (Agnieszka Dmochowska-Sławiec, Karen Lambæk Christensen) staną naprzeciw siebie, aby zainscenizować szereg konfrontacji. Rzucą wyzwanie sobie, ale także publiczności, grając stereotypowymi wizerunkami walczącej kobiety. Będą prowokować i śmiało szukać niuansów, popprzez które różnica zdań staje się pojedynkiem, grą, tańcem.

Wyobraź sobie świat, w którym każdy konflikt rozwiązywany jest w pojedynku…
W którym kobiety walczą o swój honor…
W którym każda różnica zdań jest sprawą życia lub śmierci…
Wyobraź sobie… jak pełen namiętności i honoru byłby świat…

koncept/reżyseria/choreografiaAgata Maszkiewicz
wykonanie/choreografiaAgnieszka Dmochowska-Sławiec, Karen Lambæk Christensen
dramaturgiaVincent Tirmarche
tekstAgata Maszkiewicz, Vincent Tirmarche
doradca ds. szermierkiPauline Paolini

produkcjaAUTOMOBILE verein z Tanzquartier Wien, Hellerau Dresden, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (Poznań)
Przy wsparciu Centre National de la Danse, Pantin, Francja (rezydencja badawcza); Dance Ireland Dublin (rezydencja) i Dansehallerne Copenhagen (rezydencja)

SPAZIO to europejski program edukacyjno-artystyczny dla młodych choreografów; jego interdyscyplinarność odzwierciedla interdyscyplinarność samej sztuki tańca współczesnego. Ambicją SPAZIO jest stworzenie nowego pokolenia twórców tańca – ludzi bogatszych o interdyscyplinarną wiedzę, myślących w perspektywie współczesnej sztuki, gotowych wprowadzać nowe idee na swoje narodowe sceny.Projekt SPAZIO powstał z inicjatywy wybitnego choreografa Emio Greco i jego International Choreographic Arts Centre w Amsterdamie, we współpracy z takimi ośrodkami jak; CSC Dance House w Bassano del Grappa we Włoszech, Croatian Institute for Movement and Dance w Zagrzebiu oraz Art Stations Foundation w Poznaniu.Merytorycznym opiekunem programu SPAZIO w Polsce została Jadwiga Majewska – krytyczka i teoretyczka tańca, wykładowca UJ, kuratorka międzynarodowych projektów edukacyjnych i artystycznych.

Spazio EU (oryginał) Spazio IMIT (miniaturka)

Modul Dance (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close