Gośćmi jubileuszowego cyklu spotkań pod wspólnym tytułem „Postacie 50-lecia PTT” są nie tylko artyści sceny i choreografowie. Dowodem będzie kolejny wieczór autorski Sławomira Pietrasa, podczas którego uczestniczy spotkają się z Piotrem Voelkelem, pierwszym dyrektorem technicznym PTT. Odbędzie się on 13 stycznia o godz. 17.00 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca. Wstęp wolny.

Wersja do druku

Udostępnij

Piotr Voelkel jest obecnie znanym przedsiębiorcą, promotorem designu, mecenasem sztuki. To twórca i założyciel grupy kapitałowej VOX, w której skład oprócz marki meblarskiej wchodzi między innymi Uniwersytet SWPS czy Centrum Designu i Kreatywności Concordia. Jako dyrektor techniczny spędził w Polskim Teatrze Tańca 6 lat podczas dyrekcji Conrada Drzewieckiego. Jego udziałem były zmagania z codziennością w wynajętych dla teatru od poznańskiej szkoły baletowej pomieszczeniach przy ul. Koziej 4, które ze szkolnych sal trzeba było przekształcić w teatralne zaplecze.

Jakie wspomnienia przywołają nasi goście? Jakie teatralne historie „zza kulis” wiążą się z pracą zespołu technicznego? Ten często niewidoczny, a niezbędny aspekt pracy teatru obrasta przecież własnymi legendami i anegdotami, które warto poznać, bo zaskakują swoją barwnością.

Spotkanie odbędzie się w Małym Studio Polskiego Teatru Tańca.

Pełna informacja o cyklu na stronie internetowej Polskiego Teatru Tańca.

Na teatralnym kanale Spotify odsłuchać można dotychczasowe rejestracje wieczorów autorskich Sławomira Pietrasa, poświęcone Conradowi Drzewieckim, Teresie Kujawie, Emilowi Wesołowskiemu i Pawłowi Chynowskiemu.

Link do Spotify 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close