Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 29 stycznia o godz. 17.00 Polski Teatr Tańca zapraszana Scenę Wspólną  (Centrum Sztuki Dziecka, ul. Brandstaettera 1/ ul. Za Cytadelą) na okazjonalną reinterpretację spektaklu Album z tego świata, stworzonego do wiersza Stanisława Barańczaka Widokówka z tego świata. W przedstawieniu wystąpią gościnnie aktorzy: Janusz Stolarski i Marcin Kęszycki.

 
Jest to wznowienie spektaklu, który Ewa Wycichowska zrealizowała w 1992 roku, we współpracy ze znakomitymi poznańskimi artystami: Krzesimirem Dębskim (muzyka) i Jolą Załecką (kostiumy). Motywem organizującym koncepcję inscenizacyjną Albumu…  jest tekst wiersza Stanisława Barańczaka , który staje się nie tylko literacką wykładnią dziejącego się na scenie choreograficznego dramatu.  Co nie mniej istotne rytm obecnego na scenie słowa  jest   jednocześnie melodią kroku, gestu, zastygnięcia w bezruchu, postaci spektaklu. Powracający jak litania tekst: „szkoda, że Cię tu nie ma” to sens  prywatnego i zbiorowego wyznania, nasyconego tęsknotą za czasem przeszłym, śladem pamięci, w którym realność świata doczesnego  przenika się z mistyką. 

choreografia: Ewa Wycichowska
muzyka: Krzesimir Dębski
tekst: Stanisław Barańczak

Obsada: Andrzej Adamczak, Karina Adamczak-Kasprzak, Urszula Bernat-Jałocha,
Artur Bieńkowski, Adriana Cygankiewicz, Agnieszka Fertała, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech,
Paweł Malicki, Bartłomiej Raźnikiewicz, Katarzyna Rzetelska, Daniel Stryjecki, Paulina Wycichowska
oraz gościnnie: Marcin Kęszycki i Janusz Stolarski.

Partnerem spektaklu jest Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

 

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w impresariacie Polskiego Teatru Tańca
(ul. Kozia 4),
tel. 61 858 04 56, e-mail: theatre@ptt-poznan.pl).

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close