Wersja do druku

Udostępnij

Już jutro o godz. 20.00 Polski Teatr Tańca, zaprasza na nowy spektakl w choreografii Ewy WycichowskiejDobrze, że tu jesteś.Przedstawienie jest kontynuacją Szkoda, że Cię tu nie ma i nawiązuje do przyjętej w nim konwencji. Wtajemnicza widza w świat tańca, który staje się tu przewodnikiem po czasie przeszłym i zarazem wnika w wątki współczesne. Spektakl dedykowany jest tancerzom związanym z Polskim Teatrem Tańca, co pozwala widzowi na uruchomienie śladów pamięci, odnalezienie tytułów i tematów, postaci i motywów choreograficznych, wspomnienie sylwetek choreografów i analizę bieżącego repertuaru, gwarantuje spotkanie z wybitnymi osobowościami artystycznymi,perfekcyjną techniką, mnogością stylów i odcieni języka choreograficznego, zanurzonego w przestrzeń teatralną i obraz filmowy.

W spektaklu odwołano się do choreografii: Istvana Juhos-Putto (Short cuts), Jerzego Makarowskiego (Carmen), Ewy Wycichowskiej (Niebezpieczne związki, +/- Skończoność, Święto wiosny,Transss…, Tango z Lady M., …a ja tańczę, Wiosna – Effatha oraz Carpe Diem), Birgit Cullberg (Romeo i Julia), Matsa Eka (Pół dnia północy), Yossi Berga (Wo-man w pomidorach), Marie Brolin-Tani (Othello), Virpi Pahkinen (Zefirum), Jacka Przybyłowicza (Barocco, Naszyjnik gołębicy, Jesień – Nuembir), Thierrego Vergera (Lato – Red Sun), Gunhild Bjørnsgaard (Zima – Silent sleep).

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, MP2, ul. Głogowska 14

Kolejna okazja, aby zobaczyć spektakl – 26 lutego w Pile (Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji).

Natomiast 22 lutego w Poznaniu (MP2) kolejna okazja do obejrzenia spektaklu Czterdzieści w choreografii Jo Strømgrena.

Dobrze, że tu jesteś

Scenariusz, choreografia i opracowanie oryginalnych choreografii: Ewa Wycichowska
Muzyka: J.S. Bach, G. Bizet, Igor Strawiński, A. Piazzolla i inni

Współpraca kreatywna
Choreografowie: Andrzej Adamczak, Paulina Wycichowska, Paweł Malicki
Tancerze: Andrzej Adamczak, Karina Adamczak–Kasprzak, Urszula Bernat-Jałocha, Artur Bieńkowski, Niels Claes, Adriana Cygankiewicz, Agnieszka Fertała, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Karol Miękina, Paweł Malicki, Daniel Navarro Lorenzo, Josefine Patzelt, Tomasz Pomersbach, Marcin Motyl, Daniel Stryjecki, Paulina Wycichowska
Video: Daniel Stryjecki
Kostiumy: Adriana Cygankiewicz
Czas trwania: ok. 70 minut

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close