Wersja do druku

Udostępnij

Już za dwa tygodnie, 21 lutego o godz. 20.00 Polski Teatr Tańca, zaprasza na nowy spektakl w choreografii Ewy WycichowskiejDobrze, że tu jesteś.Przedstawienie jest kontynuacją Szkoda, że Cię tu nie ma i nawiązuje do przyjętej w nim konwencji. Wtajemnicza widza w świat tańca, który staje się tu przewodnikiem po czasie przeszłym i zarazem wnika w wątki współczesne.Dobrze, że tu jesteś poprzez swój amorficzny kształt gatunkowy (teatr tańca) sprzyja jednocześnie snuciu swojej własnej opowieści, niezależnie od historii i intencji twórców.W spektaklu bierze udział cały zespół Polskiego Teatru Tańca.

Spektakl dedykowany jest tancerzom, związanym z Polskim Teatrem Tańca, co pozwala widzowi na uruchomienie śladów pamięci, odnalezienie tytułów i tematów, postaci i motywów choreograficznych, wspomnienie sylwetek choreografów i analizę bieżącego repertuaru, gwarantuje spotkanie z wybitnymi osobowościami artystycznymi,perfekcyjną techniką, mnogością stylów i odcieni języka choreograficznego, zanurzonego w przestrzeń teatralną i obraz filmowy.

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, MP2, ul. Głogowska 14

Kolejna okazja, aby zobaczyć spektakl – 26 lutego w Pile (Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji).

Scenariusz, choreografia i opracowanie oryginalnych choreografii: Ewa Wycichowska
Muzyka: J.S. Bach, G. Bizet, Igor Strawiński, A. Piazzolla i inni

Współpraca kreatywna
Choreografowie: Andrzej Adamczak, Paulina Wycichowska, Paweł Malicki
Tancerze: Andrzej Adamczak, Karina Adamczak–Kasprzak, Urszula Bernat-Jałocha, Artur Bieńkowski, Niels Claes, Adriana Cygankiewicz, Agnieszka Fertała, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Karol Miękina, Paweł Malicki, Daniel Navarro Lorenzo, Josefine Patzelt, Tomasz Pomersbach, Marcin Motyl, Daniel Stryjecki, Paulina Wycichowska
Video: Daniel Stryjecki
Kostiumy: Adriana Cygankiewicz
Czas trwania: ok. 70 minut

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close