Wersja do druku

Udostępnij

Najnowszy spektakl Harakiri Farmers, inaugurujący pierwszy cykl prezentacji przed Polską Platformą Tańca, przywołuje tegoroczne trzęsienie ziemi w Fukuszimie. Media szeroko relacjonowały historię „samurajów” z Fukuszimy, którzy byli jedynymi ludźmi pozostałymi na terenie elektrowni atomowej. Twórcy Sisters zastanawiają się, co by się stało, gdyby tymi ludźmi były kobiety. Pomysłodawcą i reżyserem spektaklu jest Wojciech Klimczyk, a udział biorą choreografki i tancerki Dominika Knapik, Kirstine Ilum, Sanja Maier-Hasagić.

O spektaklu:


Sisters to projekt łączący taniec i video. Opowiada historię zniszczenia i komunikacji, współzawodnictwa i współpracy, straty i nadziei spotykających się w jednym punkcie.

Wyobraź sobie, że budzisz się w obcym miejscu. Wszystko, co znałaś, nie istnieje. Nie ma już konwencji, jedynie możliwości. Kogo widzisz? Obcych? Towarzyszki? Siostry?

W 2011 roku potężne trzęsienie ziemi zniszczyło dużą część japońskiego wybrzeża zostawiając za sobą jedynie gruzy i promieniowanie. Co by się stało, gdyby tymi ludźmi, które pozostały na terenie elektrowni, były kobiety? Kim byłyby? Co by robiły? Czy byłyby w stanie zbudować nowy świat na gruzach starego?

choreografia i taniec Kirstine Ilum, Dominika Knapik, Sanja Maier-Hasagić
pomysł i reżyseria Wojtek Klimczyk
muzyka David Chazam
światło Saša Fistrić
wideo Kuba Dąbrowski
kostiumy Monika Kucel

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close