Wersja do druku

Udostępnij

Podczas jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca zespół Polskiego Teatru Tańca zaprezentuje przedstawienie Hello, Stranger! w choreografii Pawła Malickiego. Spektakl, którego premiera odbędzie się 18 i 19 sierpnia na scenie Teatru Ósmego Dnia, realizowany jest w ramach stypendium „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jedną z inspiracji do powstania przedstawienia stanowi tekst księdza Tischnera pt. Inny. Czytamy w nim m.in. „Inność Innego wydobywa na jaw moją własną inność. Inność jest wzajemna […]przynosi wciąż nowe niespodzianki[…]”. Przedpremierowy pokaz przedstawienia Pawła Malickiego odbył sie podczas lutowego festiwalu Atelier. Jak zapowiada choreograf, sierpniowe prezentacje będą znacznie różniły się od wcześniejszego zarysu spektaklu. Widzowie poznańskich Ósemek będą mogli m.in. posłuchać aranżacji muzycznych na żywo w wykonaniu Bartosza Dziadosza. Zmianie uległa również obsada i warstwa wizualna przedstawienia.

Choreografia: Paweł Malicki

Muzyka: Alva Noto, Marino Marini, Nicola Porpora (wyk. Cecilia Bartoli), Grimes, Rebekahdel Rio, G. F. Händel, DJ Mazz, Go Koyashiki, Bartosz Dziadosz

Reżyseria świateł: Ewa Garniec

Scenografia i kostiumy: Adriana Cygankiewicz

Aranżacja muzyki: Bartosz Dziadosz

Obsada: Artur Bieńkowski, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, PawełMalicki, Daniel Navarro Lorenzo, Josefine Patzelt

Czas trwania: ok. 50 min.

W spektaklu wykorzystany zostanie efekt stroboskopowy (światło pulsujące z dużą częstotliwością). Spektakl adresowany jest do widzów dorosłych.

Młoda Polska (miniaturka)

Dla uczestników Dancing Poznań, w ramach którego odbywa się X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, przygotowano specjalne bilety ulgowe na premierę w cenie 15 zł.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close