Wersja do druku

Udostępnij

29 maja o godz. 19.00, w 100. rocznicę prapremiery Święta wiosny (29 maja 1913, Paryż) w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82) odbędzie premiera projektu Święto wiosny <6,6/66>. Jego założeniem było spotkanie amatorów (dwie grupy wiekowe: seniorzy +66 oraz dzieci -6,66) z profesjonalnymi realizatorami sztuk tańca, muzyki i plastyki w celu zgłębiania metod uwalniających cielesną i mentalną kreatywność, służącą stworzeniu nowej, dyskursywnej interpretacji utworu Igora Strawińskiego i mitu ofiary. W wyniku castingu w styczniu 2013 wybranych zostało 24 seniorów oraz 11 dzieci (poniżej 6 roku życia). W efekcie kilkunastotygodniowych warsztatów powstał materiał dźwiękowy, motoryczny oraz wizualny, który stał się integralną częścią przedstawienia. Każdy z uczestników miał możliwość niepowtarzalnego wkładu w kształt i formę rezultatu finalnego. Autorką koncepcji projektu i kompozycji ruchu jest Iwona Pasińska, za kompozycję dźwięku odpowiada Zbigniew Łowżył, a za wizualną – Monika Kuczyniecka.

Warstwa dźwiękowa zostanie przygotowana w całości z głosów i odgłosów ciał uczestników na bazie partytury Strawińskiego. Część wizualna opierać się będzie na wykorzystaniu budowanych w czasie warsztatów wytworów z plasteliny, służących stworzeniu animowanego poklatkowo filmu oraz scenograficznym elementom przestrzennym. Ruch natomiast będzie wynikiem kreatywnej improwizacji, pracy z ciałem, z partnerem, z przedmiotem, z dźwiękiem oraz przestrzenią w temacie i zadaniach wynikających z dialogicznej postawy wobec libretta Strawińskiego (część I – Adoracja ciała, część II – Ofiary).

Projekt realizowany jest w cyklu rezydencji artystycznych LABORATORIUM w CK ZAMEK.

Bezpłatne wejściówki na spektakl do odbioru w kasie CKZAMEKod 26 maja.

Realizatorzy:

autor koncepcji, kompozycja ruchu: Iwona Pasińska

kompozycja dźwięku: Zbigniew Łowżył

kompozycja wizualna: Monika Kuczyniecka

kompozycja dramaturgii: Radek Wysocki

realizacja dźwięku: Dawid Janczak

asystenci choreografa: Duško Stamenić, Piotr Chudzicki

produkcja: Alina Kubiak

pomoc organizacyjna: Monika Zembrzycka, Barbara Ciach

organizator, producent: Centrum Kultury Zamek, współproducent: Fundacja Movements Factory

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close