Wersja do druku

Udostępnij

Raimund Hoghe przygotowuje solową akcję inspirowaną przestrzeniami Słodowni poznańskiego Starego Browaru. Wizualna wrażliwość choreografa, poetycki język jego ruchu oraz architektura – złożą się na niecodzienne spotkanie z jedną z najciekawszych osobowości współczesnej choreografii w jednorazowym artystycznym zdarzeniu.Premiera – w piątek, 7 października o godz. 19:00.

Hoghe jest jedną z najważniejszych postaci niemieckiego teatru tańca. Przez wiele lat był dramaturgiem Piny Bausch, obecnie tworzy własne spektakle – erudycyjne kulturowe nawiązania łącząc z lirycznym temperamentem, precyzjąi scenicznym minimalizmem. Nie lubi, gdy mówi się o jego cielesności jako ograniczonej czy okaleczonej – choć ma około 150 centymetrów wzrostu i naznaczony jest poważnym zniekształceniem kręgosłupa. Ciało jest dla niego po prostu ciałem – zróżnicowanym, ale zawsze medium nawiązania intymnej relacji z widzem. Swoją pracę komentuje:„Pier Paolo Pasolini pisał kiedyś o potrzebie rzucenia swego ciała w walkę. Te słowa zainspirowały mnie i doprowadziły do decyzji, by wyjść na scenę. Inne moje inspiracje to rzeczywistość, która mnie otacza, czasy w których przyszło mi żyć, moje wspomnienia zdarzeń, ludzi, obrazów i uczuć oraz potęga i piękno muzyki. (…) Po prostu robię to, co czuję, że muszę robić…”

Wydarzenie odbędzie się w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce. Stary Browar, który od kilku lat współpracuje w ramach Europejskiej Sieci Domów Tańca z Tanzhaus Düsseldorf, jest głównym centrum tanecznego programu Sezonu. Poznańska publiczność mogła dotąd obejrzeć Swan Lake. 4 Acts – spektakl-taneczny esej poświęcony historii Jeziora łabędziego oraz przedstawienie36. Avenue Mandel inspirowane postacią Marii Callas. Na inaugurację sezonu w Warszawie wystąpił natomiast Tanztheater Wuppertal – zespół Piny Bausch.

Więcej informacji: www.starybrowarnowytaniec.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close