Wersja do druku

Udostępnij

Już w sobotą 14 kwietnia o godz. 20.00 w Poznaniu (MPT, ul. Głogowska 14) premiera najnowszego przedstawienia Polskiego Teatru Tańca. Idea spektaklu FootBall@… w choreografii Ewy Wycichowskiej zrodziła się z inspiracji sportem – piłką nożną, atmosferą stadionu i grą, która może odnosić się do wielu życiowych sytuacji, stająsc się aktem sztuki. Trening kadry piłkarskiej oraz potrzeba utrzymywania wysokiej formy przez zawodników, mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w codziennej pracy tancerza, w której to choreograf i pedagog stają się trenerami, a widz spektaklu najostrzejszym sędzią rozgrywającego się widowiska. Wiele sytuacji na stadionie, jak również formy ruchu na boisku w wykonaniu artystów mogą zaistnieć w widowisku teatru tańca jako metafora artystycznej interpretacji rzeczywistości.

Połączenie w jednym spektaklu dwóch z pozoru bardzo odległych dziedzin: tańca i piłki nożnej rodzi nadzieję na nawiązanie dialogu z widzami dotąd niezainteresowanymi uczestniczeniem w życiu teatralnym. Kolejne pokazy 15 (godz. 20.00) i 16 kwietnia (godz. 18.00).

Idea, choreografia i reżyseria: Ewa Wycichowska
Muzyka – kompozycja oryginalna i aranżacja cytatów z muzyki klasycznej: Krzysztof „Wiki” Nowikow
Scenografia i aranżacja przestrzeni: Piotr Tetlak
Video: Daniel Stryjecki
Kostiumy – projekty oryginalne i aranżacja kostiumów archiwalnych: Ewa Tetlak

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close