Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 15 marca o godz. 19.00 (kolejny pokaz 16 marca o tej samej porze) w poznańskim Starym Browarze odbędzie się polska premiera najnowszego spektaklu węgierskiej artystki, Márty Ladjánszki, przygotowanego jako solo dla Joanny Leśnierowskiej. Przedstawienie powstało jako koprodukcja L1 Association i Art Stations Foundation.


Márta Ladjánszki kolejny raz eksperymentuje wnosząc na węgierską scenę tańca oryginalność i niezmiennie ekscytujace prace. Ich tematy, pytania i poszukiwane głęboko w niej samej i w jej artystycznych partnerach odpowiedzi, domagają się każdorazowo naszej uwagi.

Ágota Seszták

Márta Ladjánszki jest niezależnym choreografem i tancerzem pracującym w Budapeszcie. Jej inspiracją jest zawsze i przede wszystkim ciało, jego wewnętrzne życie i ekspresja poprzez ruch. Marta wierzy, że każdy z nas wnosi w świat bogactwo swojej wyjątkowości (zarówno fizycznej, jak i duchowej) i wyjątkowość tę czyni zawsze tematem swoich przedstawień.
Ciało jest widzialnym znakiem osobowości – Mary Starks Whitehouse

Zsolt Varga jest węgierskim kompozytorem i multiinstrumentalistą, artystą dźwięku i ruchu. Zaczynał jako saksofonista improwizując w budapesztańskich kolektywach MCLoecky oraz Bálványos Ensemble, ale wkrótce zaczął komponować dla artystów wielu dziedzin sztuki – pisarzy, artystów wizualnych i performerów. W ostatnich latach Zsolt koncentruje się na współpracy z Mártą Ladjánszki nie tylko tworząc muzykę do jej spektakli, ale także często w nich występując. Niezmiennie jednak oddaje się grze na saksofonie w jednym z najlepszych węgierskich free jazzowych bandów McRibbentrop Trio.

reżyseria/choreografia Márta Ladjánszki (HU)
taniec Joanna Leśnierowska (PL)
muzyka Zsolt Varga (HU)
reżyseria światła Tomáš Morávek (CZ)

www.martaatwork.com
www.L1.hu
www.starybrowarnowytaniec.pl
www.bakelitstudio.hu
www.elledanse.dus.sk

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close