Najsłynniejsza historia miłosna w choreograficznym ujęciu Roberta Bondary. Dramat bohaterów wpisany w uniwersalny, ponadczasowy kontekst skupia uwagę widza i ukazuje mechanizmy ludzkiej natury. R+J – spektakl, który uczy, jak kochać naprawdę.

Wersja do druku

Udostępnij

Dla Roberta Bondary, choreografa i reżysera spektaklu, bodaj najsłynniejsza historia miłosna stanowi inspirację do refleksji nad światem, którym rządzą konflikty. Pomimo że ich kontekst może być różny: społeczny, polityczny, kulturowy, rodzinny, korporacyjny etc., to w każdej przestrzeni artysta pragnie dostrzec współczesnych Romea i Julię. Archetyp kochanków jest tu przyczynkiem do stworzenia opowieści uniwersalnej, ponadczasowej, która nie skupia się na dramacie bohaterów, ale – przede wszystkim – w symboliczny sposób łagodzi dotykające ich traumy. Delikatność miłosnych uniesień, siła walki o uczucie, odwaga w przeciwstawianiu się temu, co oddala nas od szczęścia i co niszczy poczucie bezpieczeństwa – to wszystko zobaczymy w choreograficznej interpretacji tancerek i tancerzy Teatru Wielkiego w Poznaniu. Spektakl dopełni muzyka na kameralną obsadę, skomponowana specjalnie do tego projektu, jak również jazz i muzyka elektroniczna.

Realizatorzy

Choreografia i reżyseria: Robert Bondara
Scenografia i kostiumy: Diana Marszałek
Reżyseria świateł: Wiktor Kuźma
Projekcje: Jagoda Chalcińska
Asystent choreografa: Arkadiusz Gumny
Asystentka choreografa: Agnieszka Wolna-Bartosik
Asystentka choreografa: Evgeniia Meissner
Obsada: Balet Teatru Wielkiego w Poznaniu

Więcej: https://opera.poznan.pl/pl/rj-robert-bondara#producers

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close