Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 7 grudnia o godz. 20.00 Polski Teatr Tańca zaprasza do MP2 Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14) na premierę spektakluVoltaw choreografii Andrzeja Adamczaka. Spektakl powstaje przywsparciu finansowym Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programuAgon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych. Muzykę do niego stworzył młody poznański artysta – Iwo Borkowicz, współzałożyciel grupy The Ploy, tworzącej utwory z pogranicza alternatywnego rocka, pop’u i elektroniki.

Drugiemu pokazowi Volty w niedzielę o godz. 20.00 towarzyszyć będzie premiera kolejnego odcinka cykluXL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś.Odc. IX. Lata 2005-2009: Pora na Carpe Diem. W ramach wieczoru widzowie będą w nim mogli wrócić pamięcią do takich przedstawień Teatru jak: Carpe Diem, Wiosna-Effatha, Przypadki Pana von K, Komeda-Sextet. Etiudy Baletowe w teatrze tańca (chor. Ewa Wycichowska), Short Cuts (chor. Istvan Juhos-Putto), Alexanderplatz (chor. Paulina Wycichowska) oraz Lato – Red Sun (chor. Thierry Verger). Zaprezentowane zostaną również fragmenty spektakli powstałych w Atelier PTT: Trzy siostry – wyobrażenie (chor. Andrzej Adamczak), Balladyna (chor. Karina Adamczak-Kasprzak i Agata Ambrozińska-Rachuta) oraz DSM-IV 301.81 (chor. Daniel Stryjecki).

Natomiast9 grudnia o godz. 18.00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w ramach projektu edukacyjnego pt. Teatr tańca wczoraj i dziś odbędzie się premiera filmu autorstwa Anny Kochnowicz pt.Projekt XL podsumowującego Rok Jubileuszowy Polskiego Teatru Tańca.

Jak mówi o nim sama twórczyni obrazu będzie to: „historia PTT w pigułce. Najważniejsze wydarzenia, najważniejsze spotkania. Opowieść, która ma pokazać, jak wielkimi indywidualnościami był Conrad Drzewiecki i jest Ewa Wycichowska. Przypomnieć także, że w niezwykle trudnym czasie dla Teatru, kiedy ważyły się jego losy, przeprowadził go Mirosław Różalski… Przywołać ludzi, którzy realizowali ideę Teatru Tańca. Ideę stworzoną przez Conrada Drzewieckiego, poszerzoną przez Ewę Wycichowską, pokazać jak zmieniał się przez kolejne lata język tańca…”.

Premiera filmuProjekt XL będzie stanowiła ostatni, X odcinek jubileuszowego cyklu PTT. Współtwórcami wydarzenia będą oprócz PTT i TVP Poznań, Instytut Audiowizualny oraz Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Zaproszenia na premierę filmu oraz poprzedzającą go prelekcję, którą wygłosi kierownik literaki PTT – Jagoda Ignaczak, można odbierać w impresariacie Teatru (ul. Kozia 4).

Bilety na wszystkie spektakle PTT można nabywać pod adresem: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/ oraz w impresariacie PTT (ul. Kozia 4).

Więcej o spektaklu VOLTA

Jednym z założeń spektakluVoltajest pokazanie przemian, które zachodzą w jednostce podczas konfrontacji z grupą. Lęk przed alienacją oraz strach przed wejściem w bliską relację to dwa bieguny postaw, między którymi oscylują bohaterowie przedstawienia Andrzeja Adamczaka.Voltapoddaje analizie mechanizmy kierujące ludźmi podczas podejmowania kluczowych decyzji, które w sposób nieodwracalny wpływają na ich dalsze losy i miejsce w społeczeństwie.

choreografia: Andrzej Adamczak
muzyka: Iwo Borkowicz
kostiumy: Mariusz Szmytkowski
projekt plakatu: Mikołaj Kleczewski, Wojciech Kasiński
obsada: Urszula Bernat-Jałocha, Artur Bieńkowski, Marcin Motyl, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Kornelia Lech, Tomasz Pomersbach, Paulina Wycichowska

Spektakl powstaje przywsparciu finansowym Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu„Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych”.

Logo IMIT (miniaturka) Logo Urzędu Wielkopolska (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close