Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 25 kwietnia w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu (ul. Ratajczaka 44) premiera spektaklu Teatru Tańca Koinspiracja. Tematyka przedstawienia Myśli w choreografii Adriana Rzetelskiego dotyka problematyki coraz częściej pojawiającej się w przestrzeni społecznej. Cechy i działania, które dawniej były ściśle przypisane poszczególnym płciom, w tej chwili stają się uniwersalne. Przed jakimi wyzwaniami stawia nas ta sytuacja ? Dlaczego proces definiowania kobiecości i męskości, często przebiega we wzajemnej izolacji i do czego może to doprowadzić w relacjach damsko-męskich? W spektaklu w zamkniętej przestrzeni rozwija się dramat trzech kobiet uwikałanych w koszmar współistnienia i braku empatii. Wzruszający, a momentami okrutny obraz wewnętrznych rozterek trzech kobiet próbujących stworzyć swój idealny świat przyjaźni, miłości i harmonii. Przedstawienie inspirowane jest obrazami Lou Ros’a.

Po spektaklu odbędzie się wernisaż i aukcja prac poznańskich artystów na rzecz Jeremiego Boczko (leczenie i rehabilitacja).

Będą zdjęcia i obrazy:
https://www.facebook.com/jeremi.boczko?ref=ts&fref=ts

Kolejny pokaz 26 kwietnia.

Myśli, chor.Adrian Rzetelski

asystent choreografa: Dorota Michalak
wystepują: Andrea Brendel, Paulina Grochowska, Magda Traciłowska
muzyka: Artur Sosen Klimaszewski
kostiumy i scenografia: Adriana Cygankiewicz

Współpraca reżyserska: Janusz Stolarski

Koprdytaor projektu: Amanda Laura Kondratowicz

TRAILER:

http://www.youtube.com/watch?v=9CfUu2TTwcs

Link do zdjęć z prób autorstawa Andrzeja Hajdasza :
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.495273357201535.118688.100001566255054&type=3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close