Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 7 i 8 czerwca o godz. 19.30 na dużej scenie Teatru Polskiego w Poznaniu (ul. 27 Grudnia 8/10) odbędą się Sababa premierowe pokazy spektakli z udziałem tancerek zespołu DanceLab, Małgorzaty Mielech i Zofii Jakubiec. Prezentacje poprzedzi performance Dj An On Bast oraz tancerza i choreografa Pawła Matyasika prezentowany w ramach projektu DanceLabirynth. W przerwie między spektaklami na scenie wystąpi też Maja Koman, poznańska kompozytorka i wokalistka.

DanceLab to laboratorium, w którym ruch, ciało i emocje konfrontują i przekraczają klasyczne definicje tańca współczesnego. Posługuje się ciałem, jego ekspresją i nieograniczoną energią poszukując form umożliwiających dotarcie do nieznanych obszarów sztuki tańca. Zespół tworzą tancerki wywodzące się z Polskiego Teatru Tańca: Małgorzata Mielech i Zofia Jakubiec.


O spektaklach


Sababa
Motywem przewodnim spektaklu jest „sababa”, słowo pochodzące z języka hebrajskiego, oznaczające stan zadowolenia, satysfakcji i dobrego samopoczucia oraz lekkość, dystans i otwartość. Choreografia oparta jest w znacznym stopniu na kontrastach pomiędzy wybuchami skumulowanej energii, a harmonią w ruchu. Fascynując się fizycznym odzwierciedleniem wyobrażeń i tym, w jaki sposób fantazja determinuje ruch, autorki starają się nawiązać dialog z widzem. Zapraszają go w krainę wyobrażeń i obrazów często abstrakcyjnych, lecz silnie oddziaływujących na emocje.

Choreografia: Małgorzata Mielech & Zofia Jakubiec
Tańczą: Małgorzata Mielech & Zofia Jakubiec
Kostiumy, oświetlenie: DanceLab
Muzyka: Collage
Czas trwania: 25 minut

We Bleed The Same Color
Spektakl bada podobieństwa oraz różnice w rozumieniu i doświadczaniu osobistych przeżyć w relacji z drugim człowiekiem– jaki wpływ na to ma otaczająca go rzeczywistość, doznawane emocje oraz ukryte znaczenie nabywanych doświadczeń. Ludzki mózg interpretując zmysły i emocje, kształtuje sposób, w jaki postrzegamy rzeczywistość. Jednym z fenomenów, które tworzą nasze doświadczenia są neurony lustrzane. Ze względu na swoje położenie, komórki te odgrywają istotną rolę w budowaniu relacji międzyludzkich, znajdują się w części mózgu odpowiedzialnej za kontrolowanie emocji. Aktywują się, gdy obserwując drugą osobę, machinalnie naśladujemy motorykę jej ruchu. Komórki lustrzane korespondują z bliskością i intymnością pomiędzy jednostkami.

W spektaklu poszukujemy możliwości nawiązywania oraz burzenia więzi, a także intymności z drugim człowiekiem, uwypuklając skuteczną drogę do tworzenia wzajemnej relacji.

Choreografia: Shi Pratt
Tańczą: Małgorzata Mielech & Zofia Jakubiec
Kostiumy: DanceLab
Oświetlenie: Shi Pratt
Muzyka: Collage
Czas trwania: 30 minut

***

Bilety dostępne w kasie Teatru Polskiego w Poznaniu albo na: www.ekobilet.pl/teatr-polski-poznan

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Raya Wilsona, instytucja podejmująca działania z zakresu dwóch nurtów spotykających się z ogromnym zapotrzebowaniem ze strony społeczeństwa. Pierwszy z nich to street working ukierunkowany na środowisko osób wykluczonych społecznie. Drugi polega na wspieraniu młodych artystów na drodze do profesjonalnej realizacji celów twórczych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close