Wersja do druku

Udostępnij

W nowym sezonie poznański Pawilon w programie performatywnym Nowe Drogi Teatru we współpracy ze Stowarzyszeniem Korporacja Teatralna zaprezentuje trzy performanse, w tym aż dwie polskie premiery. Na 16 października zaplanowany jest performans First Tattoo / Pierwszy Tatuaż Kuby Borkowicza (polska premiera), na 5-7 listopada polska premiera Sunrise Sunset Przemka Kamińskiego. Sezon zamknie Fast Love Ani Nowak: pokazy zaplanowane są na 19 i 20 listopada.

First Tattoo / Pierwszy tatuaż to performatywny rytuał, który zaczął rozwijać się w 2016 roku w Oficynie, poznańskiej galerii stworzonej przez Kubę Borkowicza. Zapraszałem moich przyjaciół i ludzi, którzy mnie inspirują, którzy nigdy nie robili tatuażu, do rozważenia powierzchni mojej skóry jako powierzchni dla ich twórczego wkładu. W zamian za to uczę jak zrobić tatuaż. Tatuaże zapisują ślady chwil w czasie i przestrzeni, w których odbywały się spotkania. Często opowiadają coś o osobie, która go stworzyła lub o idei, która rezonowała między nami. – mówi performer o genezie performansu.

Sunrise Sunset to najnowszy projekt choreografa i tancerza Przemka Kamińskiego. Jest to międzynarodowa koprodukcja poznańskiego Pawilonu, Stowarzyszenia Korporacja Teatralna oraz berlińskiego HAU Hebbel am Ufer. Sunrise Sunset bazuje na strzępkach materiałów archiwalnych, krążących wokół życia i twórczości amerykańskiego tancerza i choreografa Freda Herko (1936-1964). Członek Judson Dance Theater i bywalec Fabryki Andy’ego Warhola, zasłynął z tego, że zakończył swoje życie ekstrawaganckim skokiem przez okno mieszkania w Greenwich Village w Nowym Jorku. Sunrise Sunset na nowo spogląda na niepełne archiwum Herko i jawi się jako impresjonistyczny portret jego życia, twórczości, relacji i współpracy. Rysuje spekulatywny horyzont, na którym różne materiały archiwalne są ożywione, poszerzone i ponownie wyobrażone. Sunrise Sunset rozciąga się pomiędzy wschodem a zachodem słońca – ciągiem promieniującego blasku.

Projekt Fast Love Ani Nowak składa się z performansów: Bez tytułu oraz To the Aching Parts! (Manifesto). Performansom będzie towarzyszyć wideo Untitled 3 (don’t give advice!), Ania Nowak zaproponuje praktykę queerowania języka – rozsadzania dualistycznych podziałów. Co znajduje się pomiędzy faktami a fikcją? Pracą i czasem wolnym? Myślą a czuciem? Konfliktem a troską? Fast Love używa dragu jako strategii choreograficznej, spekulując na temat lepszej przyszłości: przyszłości queerowej czułości. 21 listopada o godz. 12.00 odbędą się też warsztaty. Zapisy na warsztaty: edukacja@pawilon.org.

Informacje szczegółowe:

First Tattoo / Pierwszy Tatuaż

Pomysł, choreografia, performans: Kuba Borkowicz

Animacje: Arek Zub

Bez tytułu (Untitled)

ekst, performans: Ania Nowak

Stylizacja: Dusty Whistles

Wsparcie dramaturgiczne: Julia Rodríguez,

produkcja: Komuna//Warszawa

To the Aching Parts! (Manifesto), Zamówione przez HAU Hebbel am Ufer w ramach ”Manifestos for queer futures”. Projekt HAU Hebbel am Ufer przy wsparciu Alliance of International Production Houses by the Federal Government Commissioner for Culture and the Media.

Tekst, performans: Ania Nowak

Wsparcie dramaturgiczne: Julia Rodríguez

Kostium: Grzegorz Matląg

Dźwięk: Justyna Stasiowska

Untitled 3 (don’t give advice!)

produkcja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa

głos: Ania Nowak

video:Ola Osowicz

tekst: Kaitlyn Boulding, Ron Padgett, Charles Bukowski, Rumi, Mary Oliver, Jayson Patterson

Sunrise Sunset

Choreografia: Przemek Kamiński

Performans: Martin Hansen, Przemek Kamiński

Współpraca dramaturgiczna: Tom Engels

Scenografia: Christopher Füllemann

Światła: Jacqueline Sobiszewski

Dźwięk: HAUT

Kostiumy: Sarah Effenberger / FOMME

Video: Imogen Heath

Głos: Melanie Jame Wolf

Technika: Hanna Kritten Tangsoo

Koordynacja produkcji: Ben Mohai

Produkcja: Przemek Kamiński. Koprodukcja: HAU Hebbel am Ufer, Korporacja Teatralna, Pawilon. Zrealizowano ze środków Berlińskiego Senate Department for Culture and Europe. Wsparcie: Tanzfabrik Berlin, TATWERK | Performative Forschung.

Wszystkie powyższe wydarzenia współfinansowane są z budżetu Miasta Poznania w ramach grantu Nowe drogi teatru – cykl prezentacji działań performatywnych z pogranicza teatru, sztuk wizualnych i tańca (edycja 2020) #poznanwspiera.

Bilety:

Kuba Borkowicz, Pierwszy Tatuaż / First Tattoo (polska premiera): bilety 15/25 zł

Przemek Kamiński, Sunrise Sunset (polska premiera): bilety 20/30 zł

Ania Nowak, Fast Love: bilety 20/30 zł

Regulamin uczestnictwa: http://pawilon.org/bezpieczenstwo-podczas-pandemii-covid-19-regulamin-uczestnictwa/

Więcej informacji:

komunikacja@pawilon.org

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close