Wersja do druku

Udostępnij

Znany jest już program przeglądu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie, towarzyszącego tegorocznej edycji malta_festival (idiom: Akcje azjatyckie). W tym roku pojawią się twórcy, których można było spotkać w Browarze w ciągu ostatnich lat (takż podczas letniego cyklu), tacy jak m.in. Isabelle Schad, Eszter Salamon i David Zambrano. Ponadto Chris Leuenberger, Rodrigo Sobarzo (znany z Przeglądu Nowego Tańca w Warszawie, którego kuratorką jest Marysia Stokłosa) oraz Maria Baroncei, Eduardo Gabi i Dragana Bulut (wspólny projekt nt. współczesnej roli sztuki).

Integralną część programu stanowią pokazy tanecznych produkcji i koprodukcji Starego Browaru, tj. Live on stage Janusza Orlika, Polska Agaty Maszkiewicz, Unknown.seans Renaty Piotrowskiej, Rekonstrukcja Joanny Leśnirowskiej oraz JOSHA Márty Ladjánszki. W trzech z nich ( w tym: w Unknown i JOSHY solo) występuje kuratorka proframu Stary Browar Nowy Taniec, Joanna Leśnierowska, dla której tegoroczny przegląd jest rodzajem podsumowania własnej drogi przez taniec i z tańcem – jako krytyczki, organizatorki i kuratorki, performerki-tancerki – wreszcie – samodzielnej twórczyni. Tegorocznej edycji przeglądu jak co roku towarzyszy coaching – tym razem Dynamika dialogu z Jurijem Konjarem, słoweńskim tancerzem i choreografem, który studiował taniec m.in. w prestiżowej brukselskiej szkole PARTS i jako tancerz pracował z wieloma choreografami – m.in. z Sidi Larbi Cherkaoui / Les Ballets C de la B, Roberto Olivanem, Mają Delak, Janezem Janša / Exodos Slovenia, Borisem Charmatzem; obecnie praktykuje Tuning scores z Lisą Nelson.

Szczegółowe informacje w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie: http://www.starybrowarnowytaniec.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close