Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 22 marca o godz. 19.00 Polski Teatr Tańca zaprasza do Filharmonii Poznańskiej (ul. Święty Marcin 81) na baletPulcinella, który powstał we współpracy z Filharmonią w ramach projektuBarokowe aluzje.Pod batutą Sir Christophera Hogwooda muzykę Igora Strawińskiego nie tylko będzie można usłyszeć, ale też zobaczyć na estradzie Auli Uniwersyteckiej Filharmonii obok Filharmoników Poznańskich pojawią się soliści Polskiego Teatru Tańca. Wystąpią w suicie baletowejPulcinella Igora Strawińskiego, do której choreografię przygotowała Ewa Wycichowska. W programie koncertu zatytułowanego Barokowe aluzje znajdą się ponadto dzieła Johanna Sebastiana Bacha: Koncert brandenburski nr 3 BWV 1048 G-dur (kadencja Krzysztofa Pendereckiego) oraz Ricercar z Musikalisches Opfer BWV 1079 (wersja Antona Weberna).

Piątkowy koncert Filharmonii Poznańskiej z udziałem solistów PTT powtórzony zostanie w niedzielę, 24 marca o godz. 19.00, w Filharmonii Łódzkiej (ul. Narutowicza 20/22).

Christopher Hogwood – dyrygent
Marzena Michałowska – sopran
Sylwester Smulczyński – tenor
Adam Palka – bas

Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

Ewa WYCICHOWSKA
– choreografia

Tańczą:
Soliści Polskiego Teatru Tańca
Andrzej Adamczak
Karina Adamczak-Kasprzak
Daniel Stryjecki
Paulina Wycichowska

Bohdan Cieślak – scenografia
Adriana Cygankiewicz – kostiumy
Arkadiusz Kuczyński – reżyseria świateł

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close