Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 5 września-11 października 2015 w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu odbędzie się rezydencja artystyczna Ani Nowak  – Miłość jako strategia rozwijania wiedzy i spędzania czasu. Tematem rezydencji jest miłość jako kategoria polityczna, tworząca różne sposoby rozumienia świata i przeżywania relacji społecznych.

 

Od artystki:

W trakcie pobytu badawczego, wraz z zaproszonymi gośćmi i publicznością CK ZAMEK, będę zajmować się miłością od strony krytycznej, jej reprezentacjami  w szeroko rozumianej kulturze współczesnej oraz jej potencjałem w proponowaniu nowych sposobów myślenia i działania. Interesuje mnie to, jak dzisiaj możemy spędzać ze sobą czas – rozmawiając, milcząc, współpracując, uczestnicząc w wydarzeniach kulturowych – oraz jak negocjowane są granice między tym co intymne i publiczne. W mojej pracy zajmę się miłością jako zjawiskiem, które wymyślane jest ciągle na nowo, które nie wyklucza ze względu na wiek, płeć, orientację seksualną, przekonania czy stopień sprawności fizycznej, aby wyjść poza stereotypowe postrzeganie miłości jako domeny romantyzmu i jako powinności. Pytanie, jakie pojawia się w tym kontekście to: czego jeszcze możemy dowiedzieć się dzisiaj o miłości (i sobie nawzajem), jeśli potraktujemy ją jako praktykę improwizacji i otwartości wobec nieznanego?

 

Zaproszenie do kontaktu z rezydentką

 

„Uczucia to fakty” (Feelings are facts) napisała wiele lat temu choreografka Yvonne Rainer. W ramach rezydencji Miłość jako strategia rozwijania wiedzy i spędzania czasu Ania Nowak zaprasza wszystkich zainteresowanych do rozmowy o miłości:

 

Przez rozmowę rozumiem spotkanie z chętną osobą w dogodnym dla niej miejscu i wspólne spędzenie czasu wokół tematu miłości. Ta rozmowa to nie mój wywiad z Tobą w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, a raczej nasze poznanie się poprzez tematy, które zaproponuję, a które możesz w całości dopasować do swoich potrzeb, zainteresowań i chęci dzielenia się. Chciałabym poznać osoby w różnym wieku i o różnych historiach, będące na stałe lub tymczasowo w Poznaniu, które mają ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami dotyczącymi różnych form miłości. Nie poszukuję osób uznanych za ekspertów czy ekspertki w temacie, raczej interesuje mnie, jak Twoje/ nasze spojrzenie na miłość łączy wiedzę prywatną i ogólną. Rozmowy zostaną udokumentowane przy użyciu nagrywarki głosu i nie będą upubliczniane bez zgody moich rozmówców.

 

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt na adres: a.nowak@ckzamek.pl

 

W sobotę 5 września o godz. 18.30 w ramach rezydencji w Holu Balkonowym odbędzie się pokaz spektaklu Exercising attention #5. Ćwiczenia uważności. Tytułowe ćwiczenie uważności to propozycja skierowana zarówno do publiczności, jak i do samej performerki. Taniec odzwierciedla tutaj ruch myśli – jest w ciągłym procesie stawania się, czerpiąc z impulsów uwalnianych przez ciało-umysł.

 

 

Ania Nowak  – uprawia choreografię myśli, języka i sytuacji. Obecnie zajmuje ją aspekt czasowości w sztukach performatywnych oraz miłość jako forma improwizacji i sposób generowania wiedzy. Za istotną część swojej działalności uznaje uczestniczenie w nieformalnych strukturach wymiany i współpracy z innymi młodymi artystami oraz rozwijanie praktyk feministycznych. Ukończyła studia filologiczne na UJ w Krakowie oraz choreograficzne w berlińskim Inter-University Center for Dance (HZT). Jej prace pokazane zostały m.in. w ramach Tanztage Berlin 2015, w Akademie der Kuenste, Uferstudios i Neukoellner Oper w Berlinie oraz w Amsterdamie, Barcelonie i Sztokholmie. Pracowała przy tworzeniu choreografii do ceremonii otwarcia Pierwszych Igrzysk Europejskich w Azerbejdżanie. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Krakowa, Instytutu Muzyki i Tańca oraz programu Danceweb w ramach festiwalu ImpulsTanz w Wiedniu.

www.technologiesoflove.tumblr.com

 

Więcej informacji o rezydencji: www.zamek.poznan.pl/news,pl,454,7056.html

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close