Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 8-15 marca Aleksandra Borys będzie odbywać w Starym Browarze rezydencję artystyczną. Artystka czas rezydencji poświęci zgłębieniu dwóch tematów: twórczości Richarda Longa oraz teorii chaosu Edwarda Lorenza. W twórczości Long’a inspirują ją przede wszystkim: ruch jako miernik czasu i przestrzeni, wykorzystywanie jedynie naturalnych materiałów, oraz nawiązanie czynności wędrowania jako materiału twórczego. Teoria Lorenza fascynuje ją gdyż wg niej najmniejsza zmiana spowodowana czynnikiem zewnętrznym w danym momencie/ miejscu, może okazać się niezmiernie znaczącą w skutkach. Dlatego też dla artystki ważne jest by na jej pracę wpływ mieli także widzowie odwiedzający wystawę.

15 marca o godz. 17.00 Fundacja Art Stations zaprasza również na performans porezydencyjny, odbywający się w ramach wystawy Dla każdego gestu inny aktor, która otworzyła urodzinowy, dziesiąty rok działalności Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i po raz pierwszy połączyła dwa główne programy Fundacji – wystawienniczy i performatywny.

Dzięki temu przestrzeń ekspozycji jest także sceną działań trzech młodych choreografek Magdaleny Ptasznik, Aleksandry Borys i Anny Steller, które odbywają w galerii rezydencje twórcze. Ich czasowe interwencje w galerii odniosą się do zgromadzonych w niej prac i łączących je motywów. Każdą z rezydencji zakończy otwarty dla publiczności performans, dla którego punktem wyjścia, jest rozumienie rysunku jako (często efemerycznego) śladu fizycznego ruchu ciała w przestrzeni.

Kolejny pokaz porezydencyjny:

26.04.2014, g. 17.00, galeria Art Stations

Anna Steller

O wystawie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close