Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 8-14 lutego 2014 w ramach wystawyDla każdego gestu inny aktorMagdalena Ptasznik odbędzie w Starym Browarze w Poznaniu pierwszą rezydencję artystyczną towarzyszącą temu projektowi.Na zakończenie rezydencji, 15 lutego o godz.17.00 w Galerii Art. Stations poświęcona relacji pomiędzy rysunkiem i ruchem przestrzeń ekspozycji stanie się także sceną dla artystki (jako dla pierwszej z dla trzech młodych polskich choreografek-rezydentek (następne artystki to Aleksandra Borys i Anna Steller) sceną.

Czasowe interwencje w galerii w ramach towarzyszących wystawie twórczych rezydencji odniosą się do zgromadzonych w niej prac i łączących je motywów: meandrujących linii, ulotnych gestów i trwałych znaków. Każdą z rezydencji zakończy otwarty dla publiczności performans, dla którego, podążając za ideą wystawy, punktem wyjścia będzie rozumienie rysunku jako (często efemerycznego) śladu fizycznego ruchu ciał w przestrzeni, co pozwoli spojrzeć na gest rysowania w szerszym ujęciu i w kontekście tradycji i praktyki choreograficznej.

O rezydencji Magdaleny Ptasznik:


Niebieska linia Edwarda Krasińskiego biegnie po powierzchni. Nie wchodzi w głębie, znaczenie, symbolikę, ale operuje relacją przestrzenna, materialnością, tym, co dostępne percepcji. Interesuje mnie prostota i siła tego gestu, który aktywuje postrzeganie. A co, jeśli przedmiotem pracy uczynimy samo wydarzenie spotkania powierzchni, ich styku, zderzenia, tarcia, zarysowania, naznaczenia czy zaburzenia? Jakie właściwości ciała/ obiektów uwidocznią te zdarzenia, co aktywują, co dodadzą do ich postrzegania, doświadczenia?

O Magdalenie Ptasznik

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close