Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 21-22 marca 2017 roku, w ramach Short Waves Festival odbędzie się w Poznaniu Dances with Camera. Jest to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest taniec, ruch oraz szeroko pojęta fizyczna ekspresja. Konkurs jest otwarty na filmy tańca – niezależnie od ich stylów i gatunków. Do udziału w selekcji zaproszone są również formy dokumentalne oraz eksperymentalne, łączące różne gatunki filmu, sztuk wizualnych i mediów.

 

Podczas dwóch dni pokazów konkursowych Dances with Camera 2017 w Kinie Muza w Poznaniu (ul. Św. Marcin 30) zaprezentowane zostaną dwa zestawy wybranych filmów. Selekcjonerką konkursu Dances with Camera jest Regina Lissowska-Postaremczak. Jurorami tegorocznej edycji konkursu będą: Gábor Pintér, Koen Victoor i Andrzej Grabowski.

 

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest  „beyond borders”, które odnosi się zarówno do procesu zacierania się granic pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki oraz odbiorcami i aktywnymi użytkownikami kultury; jak również wobec umowności granic geograficznych i zjawisk takich, jak kryzys migracyjny, globalizacja światowej ekonomii i jej konsekwencje czy nowe zjawiska społeczne umocowane jedynie w rzeczywistości wirtualnej.

 

Program i opis I dnia prezentacji: 21 marca, godz. 18.45

Program i opis II dnia prezentacji: 22 marca, godz. 18.45

 

***

 

Konkurs Dances with Camera 2017 jest częścią Short Waves Festival 2017 – IX edycji międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych, który odbędzie się w dniach 21-16 marca w Poznaniu.

 

Organizator: Short Waves Festival, Fundacja Ad Arte, Kino Muza w Poznaniu
www.shortwaves.pl
www.adarte.pl

#swf2017 #beyondborders #danceswithcamera

 

Logo Dances with Camera (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close