Wersja do druku

Udostępnij

W ramach kontynuacji projektu edukacyjnego Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (WSNHiD), realizowanego wspólnie z Polskim Teatrem Tańca, w Poznaniu odbędzie się spotkanie zatytułowane Siedem boskich pomyłek. Podczas wieczoru zostanie pokazany spektakl Walk@ karnawału z postem Polskiego Teatru Tańca. Przedstawienie poprzedzi wykład prof. Ewy Wycichowskiej. Początek o godz. 18 45 w Auli Artis WSNiD (ul. Kutrzeby 10).

Harmonogram wydarzenia:

18.45 – wykład prof. Ewy Wycichowskiej pt. Siedem boskich pomyłek
20.00 – spektakl Polskiego Teatru Tańca
Darmowe wejściówki na wydarzenie można odbierać w impresariacie Polskiego Teatru Tańca (ul. Kozia 4).


Opis wykładu: Siedem boskich pomyłek

„Nasz rozróżniający i wartościujący sposób widzenia sprawia, że nasze istnienie oddziela się od tego, co wieczne i czyste, i jedynie przez to staje się nieczyste. Błąd tkwi w umyśle, a nie w ciele” – czytamy w książce Siedem boskich pomyłek Renaty Dziurdzikowskiej i Wojciecha Eichelbergera. Wykład prof. Ewy Wycichowskiej, autorki inscenizacji i choreografii spektaklu Walk@ karnawału z postem będzie stanowił wstęp do intertekstualnego odczytania prezentowanego w Auli Artis spektaklu, powstałego m.in. z inspiracji wspomnianą książką.

Prelekcja prof. Ewy Wycichowskiej będzie wskazywała nie tylko na nowe spojrzenie na 7 grzechów głównych zawarte w książce Renaty Dziurdzikowskiej i Wojciecha Eichelbergera, ale również na bogactwo przemian, którym uległ spektakl w ciągu 10 lat prezentacji. Ewolucja przedstawienia Walk@ karnawału z postem pokazuje, że bliski kontakt z publicznością, silnie obecny w przedstawieniach teatru tańca, może generować zmiany nie tylko w odbiorze dzieła, ale również w całej strukturze jego prezentacji.

Walk@ karnawału z postem
inscenizacja i choreografia: Ewa Wycichowska
muzyka: Zbigniew Łowżył
(z wykorzystaniem cytatów m.in. H. Purcella i H. M Góreckiego)
realizacja elektroniczna: Krzysztof „Wiki” Nowikow

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close