18 listopada o godz. 17.00 w Małym Studio Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu, w trzeciej odsłonie cyklu Postacie 50-lecia Polskiego Teatru Tańca, gościem Sławomira Pietrasa będzie Emil Wesołowski – pierwszy solista w zespole Conrada Drzewieckiego, asystent legendarnego założyciela PTT, wybitny artysta, który zgromadził niezwykle cenny dorobek choreograficzny, współpracując z Operą Wrocławską, Teatrem Wielkim w Poznaniu i – przez wiele lat – z Teatrem Wielkim w Warszawie. Wstęp wolny.

 

 

Wersja do druku

Udostępnij

Twórca opowie o swoich wyrazistych kreacjach w Polskim Teatrze Tańca – w spektaklach samego Conrada Drzewieckiego, tych najsłynniejszych jak Pawana na śmierć Infantki, Epitafium dla Don Juana, Odwieczne pieśni czy Krzesany oraz Teresy Kujawy (pamiętna rola Jazona w Medei). Podzieli się wspomnieniami o tanecznych duetach z Anną Staszak, początkach swojej pracy pedagogicznej i choreograficznej oraz zagranicznych podróżach z PTT i pracy na planie produkcji filmowych Polskiego Teatru Tańca.

Będzie to niepowtarzalna okazja do interakcji z dwiema wybitnymi osobowościami, które wywarły ogromny wpływ na historię obchodzącego 50. urodziny Polskiego Teatru Tańca u jego początków i pamiętają z autopsji czas, kiedy powstawał, w całym bogactwie żartobliwych wątków i anegdot.

Więcej informacji o cyklu spotkań autorskich ze Sławomirem Pietrasem: POSTACIE 50-LECIA PTT

Na Spotify Polskiego Teatru Tańca dostępne są podcasty z nagraniami archiwalnych spotkań.

Linki do nagrań z poprzednich spotkań:

CONRAD DRZEWIECKI – podsłuchaj podcastu na Spotify 

TERESA KUJAWA – posłuchaj podcastu na Spotify 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close