Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 14-16 lipca o godz. 20.00 Teatr Tańca Teatr Tańca Koinspiracja zaprasza do Republiki Sztuki Tłusta Langusta w Poznaniu (ul. Gwarna 11) na występy francuskiego choreografa, reżysera i performera, Williama Petita. Artysta gościł już w Poznaniu – w 2005 roku realizował z Polskim Teatrem Tańca multiartystyczny projekt Désordre prezentowany na Festiwalu Malta. Tym razem w ramach nomadycznego procesu twórczego The Spring Rituals będzie można zobaczyć przedstawienie Solstice oraz uczestniczyć w trzydniowych warsztatach prowadzonych przez Williama Petita i Rosine Feferman. Przewidziane są również projekcje filmów oraz zdjęć dokumentalnych z podróży związanych z projektem.

 

 Solstice to duet Williama Petita oraz kontrabasistki Rosine Feferman. Przedstawienie, będące po części koncertem, po części działaniem tanecznym, będzie rozwijane oraz prezentowane podczas trzech wieczorów. Organizatorzy zapraszają do śledzenia całego procesu rozwoju spektaklu.

 

Solstice jest przestrzenią interakcji, ciszy – miejscem, gdzie brzmienie staje się materią, w której uwidaczniają się najdrobniejsze szczegóły, gesty i dźwięki. Jest to kruchy obszar, gdzie dwóch performerów zabiera publiczność w podróż przez wspomnienia o miejscach, w których byli, wyobrażeniach i doznaniach, którymi żyli i dzielili się. Jest to miejsce dialogu między muzyką i tańcem, łączące złożoność pojawiających się w działaniu relacji z przyjemnością i humorem.

 

Przedstawienie jest częścią the Spring Rituals – nomadycznego procesu twórczego z pogranicza sztuk performatywnych oraz multi-artystycznych instalacji, rozwijanego w Meksyku, Maroku, Tunezji, Hiszpanii, Francji, Finlandii, USA, Polsce… Jako część procesu Soltice jest również platformą współpracy z rodzimymi artystami, którzy pragną dołączyć i eksperymentować ze swoim materiałem, utrzymując relacje między muzyką i tańcem jako główny temat przedstawienia.

 

 

Bilety: 15zł

Rezerwacja: ttkoinspiracja@gmail.com

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close