Wersja do druku

Udostępnij

Od środy 8 maja do piatku 10 maja Art Stations Foundation / Stary Browar Nowy Taniec zaprasza na program Laten we dansen (zatańczmy!), czyli przegląd spektakli tańca współczesnego z Holandii i Flandrii. Przegląd odbywa się w ramach Miesiąca Kultury Niderlandzkojęzycznej. Taneczna scena flamandzka i niderlandzka jest od lat wiodącą w Europie. O jej znaczeniu poznańska publiczność miała okazję przekonać się już niejednokrotnie. Jednym z mocnych wyróżników tamtejszej choreografii jest nieustanne zainteresowanie czystym ruchem i stojący na najwyższym poziomie taniec. W ramach przeglądu dla widzów przygotowano trzy wieczory prezentacji młodych choreografów oferujących wgląd w kierunki, w jakich rozwija się scena taneczna Holandii i Flandrii. Swoje spektakle pokażą tacy choreografowie jak: Etienne Guilloteau, Charlotte Vanden Eynde, Arno Schuitemaker i Tian Rotteveel.

Więcej:

Action Scénique (chor. Etienne Guilloteau): Tres Scripturae

Charlotte Vanden Eynde: Shapeless

Arno Schuitemaker: The 15 Project

Tian Rotteveel: Soulsqueezing

Informacje dostępne także w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia naszego portalu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close