Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę, 16 lutego Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci zapraszają na spektakl Audiopyłki – nowatorską próbę, mająca zachęcić najmłodsze dzieci w wieku 4-6 lat do teatralnego odbioru muzyki. Trzon przedstawienia stanowi wyprawa bardzo małej grupy przez przestrzenie zarówno przyrody, jak i organizmu człowieka. Wyprawa ta będzie szczególna, bo skoncentrowana nie na tym, co widzialne, a jedynie na tym, co słyszalne. Całość wydarzenia nabiera charakteru badawczego, ponieważ odbywa się w specjalnie skonstruowanym dźwiękowo-świetlnym wehikule. Zadaniem tego tajemniczego pojazdu jest wprowadzenia pasażerów w stan gotowości i otwarcia na kontakt z nieznanym, osobliwe pobudzenie wyobraźni, uruchomienie serii skojarzeń, aż po samodzielne konstruowanie fabuły. Z pewnością jest to artystyczny eksperyment, próba szukania nierozpoznanych jeszcze pól wrażliwości estetyczno-intelektualnych dziecka, która spotkała się ze świetnym odbiorem publiczności, zarówno podczas premiery, jak i w czasie wizyt w kosmicznej kapsule poznańskich przedszkolaków.

Audiopyłkito pyłki szczególne. Podobnie jak pyłki kwiatów podróżują unosząc się w powietrzu. Gdy trafią do czyjegoś ucha kiełkują serią obrazów. Można za nimi podążać w specjalnie do tego przygotowanej kapsule, do której zaproszone są wszystkie najmłodsze dzieci.


Audiopyłki to słuchowisko połączone z wyprawą do świata, w którym historie opowiadają się bez słów – jedynie przy pomocy dźwięku i światła. Jest to pierwsza próba otwarcia projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci na instalację łączącą różne dziedziny sztuk performatywnych. Twórców interesuje sfera polisensorycznych doznań dzieci oraz rozwijanie kreatywności najmłodszych widzów. Tym razem taniec będzie odbywał się jedynie w wyobraźni widzów, w których głowach zawirują audiopyłkowe dźwięki i obrazy.

W ramach wyprawy organizatorzy przewidują:
– rozgrzewkę
– odsłuchanie zapisków z podróży (6 minut)
– przygotowanie do podróży/nałożenie kombinezonów
– podróż Audiopyłkową Kapsułą
– dźwiękową integrację

koncepcję Audiopyłkowej Ekspedycji opracowałRobert Jarosz
Audiopyłki zbierał, badał i w wartości muzyczne układał – kompozytor i świetlny programistaPatryk Lichota
Audiopyłkową Kapsułę zaprojektował czeski naukowiec i scenografJan Polivka
Audiopyłków użyczyliMonika Dąbrowska, Agnieszka Płoszajska oraz Robert Jarosz
Oddział Budowniczych Audiopyłkowej Kapsuły tworzyliGrzegorz Fijałkowski, Zdzisław Radkowski, Michał Krugiołka
kombinezony przygotowały Mistrzynie IgłyKatarzyna Ratič, Beata Nowacka
flotą miedziaków zarządzałWojciech Nowak
w lot Audiopyłkową Kapsułą jako pierwszy uwierzył i pomyślność projektu zleciłZbigniew Rudziński
do podróży nastroi Audiopyłkowy PrzewodnikAnna Białek

wiek: 4-6 lat
godzina: 10:00 (4-latki)
godzina: 11:00 (4-5-latki)
godzina: 12:00 (6-latki)
godzina: 16:00 (4-latki)
godzina: 17:00 (5-6-latki)
czas trwania: 45 minut
bilety: 10 zł/dziecko (w instalacji bierze udział jednorazowo 8 dzieci, rodzice są jedynie obserwatorami) do nabycia w punkcie informacyjnym (wyłącznie)w Pasażu Starego Browaru
dzieci biorą udział w spektaklu bez uczestnictwa rodziców, prosimy zatem o podporządkowanie decyzji o udziale dziecka w spektaklu jego możliwościom percepcyjnym
Wydarzenie zostanie udokumentowane przez fotografa

Kontakt:dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close