Wersja do druku

Udostępnij

W dniu 30 listopada Kapituła Stypendium badawczego Grażyny Kulczyk z zakresu współczesnej choreografii spośród 42 nadesłanych zgłoszeń zdecydowała się przyznać stypendium na 2016 rok Mateuszowi Szymanówce na projekt stworzenia „Choreograficznego think tanku” – internetowego portalu dokumentującego, problematyzującego i poddającego krytycznej analizie praktykę polskich choreografek/choreografów.  Serdecznie gratulujemy!

 

Mateusz Szymanówka dramaturg i kurator. Studiował kulturoznawstwo w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, wiedzę o teatrze w Akademii im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i wiedzę o tańcu na Freie Universität Berlin (w ramach stypendium DAAD). W ostatnim czasie współtworzył projekt […,] Agaty Siniarskiej w Komunie//Warszawa oraz cykl performansów #abyss polsko-brazylijskiego kolektywu Flesh System (Korina Kordova/Przemek Kamiński). Był kuratorem programu Choreografia myśli, który wiosną 2015 odbył się w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Uczestniczył w wielu projektach i rezydencjach badawczych poświęconych sztukom performatywnym m.in. w Sommerresidenz (Kampnagel, Hamburg), Springback Academy (Aerowaves) czy programie „Badanie/Produkcja” (Instytut Muzyki i Tańca/Fundacja Burdąg). Jego teksty o tańcu i choreografii ukazały się m.in. w gazecie teatralnej „Didaskalia”, magazynie dwutygodnik.com oraz na portalach taniecPOLSKA.pl i tanznetz.de.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close