Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Świnia! Krowa! Małpa! Wiedźma! – czyli opowieść o gniewie, furii, wyczerpaniu i smutku – Aleksandry Staśkiewicz w najbliższą sobotę 25 lipca o godz. 17.00 rozpocznie blok wydarzeń tanecznych na festiwalu Malta. Tego dnia na poznańskiej Scenie na Wilczaku Wojciech Furman wystąpi z solową etiudą inspirowaną słowami Janusza Korczaka Nie ma dzieci, są ludzie, YoenNa zaprosi widzów na Odmęty, czyli performatywno-teatralny koncert muzyki elektronicznej z udziałem tancerzy, a Krystyna „Lama” Szydłowska w choreograficzno-muzycznym projekcie Potrzebuję Cię jak wody, wspólnie z poznańskimi tancerzami, spróbuje uchwycić globalną relację między wodą a człowiekiem. 

 

Wydarzenia taneczne składają się na trzeci krok programowy festiwalu Malta, który w tym roku odbywa się w zmienionej, „kroczącej” formule, dostosowanej do obowiązujących obostrzeń. Organizatorzy rozciągnęli go w czasie – trwa od 24 czerwca do końca lata – a program ogłaszany jest w kolejnych krokach. W trzecim kroku programowym Malta na chwilę opuszcza centrum miasta i zaprasza publiczność na festiwalową łąkę. Zaraz za Cytadelą, w zielonej przestrzeni Laba Land przy ul. Przełajowej 5 stanie Scena na Wilczaku. Wstęp wolny. 

 

O spektaklach:

 

Świnia! Krowa! Małpa! Wiedźma! Aleksandra Staśkiewicz; godz. 17.00

To krótka forma ruchowa, częściowo improwizowana, w której choreografka poprzez ekspresję swojego ciała opowiada o złości i mocy, jaką daje i odbiera gniew.

Więcej: tutaj

 

Nie ma dzieci, są ludzie – Wojciech Furman; godz. 17.15

Kilkunastominutowe solo nawiązuje do słów Janusza Korczaka: Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie – to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne. Dzieci różnią się od dorosłych, w ich życiu czegoś brak, a czegoś jest więcej niż w naszem, ale to odmienne od naszego życie jest rzeczywistością, nie przywidzeniem. Co uczyniliśmy, by je poznać i stworzyć warunki, w których mogłyby istnieć i dojrzewać? (Janusz Korczak, Dziecko w rodzinie).

Więcej: tutaj

 

Odmęty – YoenNa; godz. 18.00

Złożony z 13 utworów performatywno-teatralny koncert poznańskiej artystki multimedialnej. Na scenie razem z solistką pojawią się tancerze, którzy ruchem wprowadzą widzów w świat przedstawiony.  

Więcej: tutaj

 

Potrzebuję Cię jak wody – Krystyna „Lama” Szydłowska; godz. 19.00

Spektakl powstał z myślą o poznańskich podwórkach i dziedzińcach – do z okien, klatek schodowych, balkonów czy dachów. Specjalnie zaprojektowany, wielkoformatowy obiekt scenograficzny posłuży tancerkom i muzykom do stworzenia ruchomych, wodnych krajobrazów, które na co dzień nie są dostępne mieszkańcom i mieszkankom gęsto zabudowanych śródmiejskich kamienic. A jak wkomponuje się w maltańską łąkę na Wilczaku?

Więcej: tutaj

 

O Malta Festival 2020:

Festiwal Malta w tym roku jest rozciągnięty w czasie, kroczący, objazdowy, rozrzucony po mieście, ale nadal jest żywą, wychodzącą do widza, pełną teatru, muzyki i rozmów Maltą, która od 30 lat ożywia Poznań. Jego program został podzielony na „kroki”, ogłaszane w dwutygodniowych odstępach, tak, aby wydarzenia dostosowane były do aktualnych warunków i spełniały zasady bezpieczeństwa związane z pandemią.

 

Więcej na: https://malta-festival.pl/pl  

 

  

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close