Wersja do druku

Udostępnij

W tym roku w ramach Malta Festival w Poznaniu (24-29 czerwca oraz Generator Malta do 20 lipca) obejmuje liczne prezentacje spektakli tańca współczesnego, które odbywać się będą zarówno w cyklu „Stary Browar Nowy Taniec na Malcie”, w nurcie idiomu „Człowiek-maszyna”, jak i poza nimi, również podczas bezpłatnych pokazów na Placu Wolności w ramach Generatora Malta (do 20 lipca 2013). W cyklu „Stary Browar Nowy Taniec na Malcie” zostaną pokazane spektakle choreografów poruszających się po różnych obszarach współczesnej sztuki. Ich projekty wymykają się łatwym gatunkowym klasyfikacjom, zmuszają widza do porzucenia utartych ścieżek, a tym samym zapraszają do ekscytującej podróży po świecie, w którym choreografia zgodnie ze swym źródłosłowem nie oznacza już tylko „pisania ruchu”, ale także, a może przede wszystkim – „pisanie ruchem” ciał, obiektów, obrazów, idei, skojarzeń, wspomnień… Na początek przedstawienie Tableaux Vivants, które powstało we współpracy Anne Juren z artystą sztuk pięknych Rolandem Rauschmeierem i austriackim kompozytorem Johannesem Marią Staudem. Ciała tancerzy współistnieją tu z dziełami malarskimi, rzeźbami i pracami wideo, tworząc pulsujące energią przestrzenne „żywe obrazy”.

W ramach idiomu spektakle pokażą m.in. młoda japońska artystka, Mikiko Kawamura, Cindy van Acker pracująca we Flandrii i w Szwajcarii, która współpracowała również z R. Castellucim; Vincent Dupont z Francji. Nie zabraknie także spektakli z pogranicza teatru ruchu i performansu. Natomiast jednym z najważniejszych występów tanecznych poza idiomem będzie spektakl Meg Stuart z zespołem Damaged Goods & Müncher Kammerspiele Built to last – konfrontacja grupy tancerzy z „totalnością” muzyki klasycznej i współczesnej.

Program „Stary Browar Nowy taniec na Malcie”

Taniec na Malta Festival

Teatr na Malta Festival

Szczegółowe opisy także w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia naszego portalu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close