Wersja do druku

Udostępnij

„Taniec w kulturze fizycznej” to nowy kierunek, który w nowym roku akademickim 2015/2016 uruchamia Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Studenci AWF będą mogli uczyć się od października na dwóch specjalnościach – „Tancerz terapeuta” i „Nauczyciel tańca”. To jedyne takie studia w Polsce.

 

Studia I stopnia odbędą się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, a poprowadzą je wybitni specjaliści, m. in. prof. Ewa Wycichowska, choreograf, pedagog, profesor sztuk muzycznych, dyrektor Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego.

W ramach trzech tysięcy godzin studenci poznają m.in. taniec współczesny, taniec klasyczny, techniki modern, streetowe, uzupełniające, parkour oraz improwizację kontaktową, akrobatykę, tańce charakterystyczne, taniec ludowy, gimnastykę, body conditioning.

 

W programie zawarte zostały precyzyjnie dobrane do profilu specjalności przedmioty teoretyczne, takie jak: anatomia, fizjologia wysiłku, kinezjologia, biomechanika tańca, sensomotoryka ruchu, wiedza i teoria tańca.

 

Kierunek adresowany jest do osób posiadających umiejętności taneczne i do tych, które zdobywały umiejętności m. in. w zespołach tańca współczesnego i formacjach tanecznych, do osób prowadzących zajęcia z tańca i chcących się rozwijać w tym kierunku.

 

Więcej informacji na stronie: www.awf.poznan.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close