Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 24 stycznia 2014 o godz.19.00 (Studio Słodownia + 3), Stary Browar Nowy Taniec zaprasza na otwarty pokaz pracy powarsztatowej na zakończenie coachingu z Tonym Orrico w ramach Alternatywnej Akademii Tańca. Materiałem wyjściowym dla poznańskiego warsztatu będzie choreografia Hand Movie Yvonne Rainer (1966, 8mm,5:00, niemy film nakręcony przez Williama Davisa), ale podkreślając, że jest to samowolne zawłaszczenie tego dzieła, a także hołd złożony tej legendarnej artystce. Przez kilka dni performerzy AAT uczestniczyli w warsztatach, podczas których ćwiczyli i prowadzili dyskusję na temat praktyki fizycznej symetrii. Określając swoją praktykę artysta mówi, że jest to sposób zbalansowania i przygotowania ciała na wejście w obszar nieznanego. W praktyce tej badam możliwości używania proprioceptycznych, (pochodzących z wewnątrz ciała) informacji dla zgłębiania i nawigowania po wewnętrznych i mentalnych jego przestrzeniach.


Natomiast w sobotę 25 stycznia o godz. 17.00 w Galerii Art Stations odbędzie się performans Tony’ego Orrico Penwald: 5: wrists on walk. Choreografia gestów artysty znajduje pole działań w przestrzeni wyznaczonej zasięgiem rozpostartych ramion artysty zatracającego się w medytacyjnej, repetytywnej praktyce podążającej za wewnętrznymi impulsami, które w ten sposób znajdują swoją fizyczną manifestację. Podczas performansu widzowie będą mieć szansę szansę obserwacji tego procesu, podczas którego Tony Orrico „wyprowadzi swe nadgarstki na spacer” i stworzy na naszych uczestników kolejną pracę z cyklu Penwald Drawings.

Więcej:

Pokaz powarsztatowy

Penwald 5: wrists on walk

Wydarzenia odbywają się w ramach programu performatywnego wystawy Dla każdego gestu inny aktor (Galeria Art Stations, Stary Browar w Poznaniu, ul. Półiwejska 42, 16 stycznia – 4 maja 2014)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close