Wersja do druku

Udostępnij

Trwa nabór na intensywne warsztaty Jinen Butō które w dniach 22 maja – 28 maja (7 dni, 8 godzin dziennie, w tym 2,5-3 godz. godzin nad technikami butō i 5 godz. nad solo performance) poprowadzi Atsushi Takenouchi wspólnie z Hiroko Komiya. Koncepcją projektu warsztatu butō JINEN oraz Solo Butō Performance jest taniec Yin Yang; wyrażenie różnych elementów, które współistnieją w szeroko rozumianym cyklu Jinen – cyklu dnia i nocy, życia i śmierci. W pracy warsztatowej nacisk położony zostanie na wnętrzu. Podczas wspólnej i indywidualnej pracy podejmiemy próbę ponownego dotarcia do własnego wnętrza, duszy, w taki sposób, by odkryć ją na nowo, dotrzeć do niej i ją wytańczyć. Podczas tworzenia solo prezentacji Takenouchi przedstawi uczestnikom metody, które pomogą im zarówno w sensie fizycznym i duchowym zmierzyć się z tańcem butō w indywidualnej prezentacji. Warsztat sprowadza się do przekształcania siebie we wszystkie rodzaje i aspekty życia, oraz wytańczenia ich w tańcu Jing i Yang. Tancerze będą musieli ujawnić i odkryć swoją własną prawdziwą jaźń i zaprezentować ją w kończącym warsztaty – solo performance. Celem warsztatów jest przekazanie konkretnych wskazówek, które pomogą uczestnikom stworzyć ostateczną solową prezentację. Podczas intensywnej tygodniowej pracy uczestnicy nauczą się opracować własne wewnętrzne ruchy, w konkretny sposób, tak aby wyrazić je w przestrzeni sceny, oraz dopracować i połączyć je z muzyką i oświetleniem. Warsztaty zakończone zostaną wspólnym pokazem 28 maja.

Warsztaty odbywać się będą w Teatrze ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44). Organizatorem warsztatów jest Fundacja Made in Art w Poznaniu.

Warunek uczestnictwa:

– wymagane jest doświadczenie tańca butō lub innych ćwiczeń fizycznych, takich jak taniec i/lub teatr,

– uczestnictwo w całym projekcie warsztatowym

Cena:

800zł.

Cena nie obejmuje kosztów noclegu, wyżywienia, transportu.

Kwotę należy przelać na konto Fundacji Made in Art, Bank Ochrony Środowiska,

nr. 22 1540 1056 2105 8300 0924 0001 (z dopiskiem w tytule wpłaty: WARSZTATY JINEN BUTOH, imię, nazwisko uczestnika).

Zakładamy możliwość wniesienia opłaty w II ratach.

Zgłoszenia:

Formularz zgłoszeniowy prosimy o przesłanie na adres: fundacja@madeinart.pl

O zakwalifikowaniu do kursu decyduje kolejność zgłoszeń traktowana jako przesłanie formularza wraz z dokonaną wpłatą zaliczki w wysokości 400zł.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: +48 504 260 863

PLIKI do pobrania:


Formularz zgłoszeniowy do pobrania (wersja polska)

Application form in English

Szczegółowe informacje i program warsztatów do pobrania

Detailed information and project programme in English

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close