Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę, 18 marca rozpoczyna się w Poznaniu VII Festiwal Wiosny.Od roku premiery baletu, przygotowanego przez Wacława Niżyńskiego w 1913 roku,Święto Wiosnynie przestaje fascynować artystów. Nie tylko muzyków, tancerzy, choreografów, ale i twórców teatralnych, plastyków, twórców działających na pograniczu różnych gatunków sztuki… Co roku na świecie powstaje ponad 200 różnego typu reinterpretacji tego utworu. Mierzą się z nim najwybitniejsi.


Dzisiaj w Teatrze Wielkim będzie można zobaczyć wieczór baletowy Polskiego Baletu NarodowegoŚWIĘTO WIOSNY – NIŻYŃSKI, BEJARTa w przerwie spektaklu posłuchać dyskusjiNiżyński – ekspresja czy kreacja?połączonej z prezentacją i promocją książkiDziennikiWacława Niżyńskiego (prowadzenie: Jadwiga Majewska).


Ponadto na VII Festiwalu Wiosny odbędą się m.in. pokazy spektakliTero Saarinen Company z Finlandii oraz Teatru Wierszalin, warsztaty dla zawodowych tancerzy z Tero Saarinenem oraz cykl zajęć dla dzieci wramach Małego Święta Wiosny.


Szczegółowy program VII Festiwalu Wiosny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close