Wersja do druku

Udostępnij

12 października 2013 roku o godz. 20.00 (Hala MTP 2, ul. Głogowska 14) Polski Teatr Tańca zaprezentuje VII odcinek jubileuszowego cyklu XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś zatytułowany Tango wczoraj i dziś. Podczas sobotniego odcinka cyklu przypominającego 40 lat historii PTT, publiczność obejrzy m.in. wersję jubileuszową spektaklu Tango z Lady M (chor. Ewa Wycichowska). Zespół Polskiego Teatru Tańca zaprezentuje również fragmenty przedstawień: Transss… Nieprawdziwe zdarzenie progresywne (chor. Ewa Wycichowska) – impresyjnego, pełnego aluzji i groteskowych skojarzeń obrazu nawiązującego do jednego z najważniejszych utworów Witolda Gombrowicza, spektaklu +- Skończoność (chor. Ewa Wycichowska) oraz przedstawienia Śmierć Izoldy (chor. Conrad Drzewiecki).

Natomiast w niedzielę, 13 października o godz. 20.00, Polski Teatr Tańca wystąpi w MP2 ze spektaklem Hello, Stranger!. Przedstawienie mające swoją premierę podczas X Międzynarodowego Festiwalu Tańca powstało w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, przyznanego twórcy spektaklu – Pawłowi Malickiemu. Spektakl Hello, Stranger! oscylujący wokół tematyki Innego, przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Tango z Lady M.
Temat podjęty przez realizatorów sięga w swojej inspiracji nie tylko do motywów szekspirowskich, z ogniskującą postacią Lady Makbet, odwołuje się również do starożytnego mitu o Medei i zdarzeń współczesnych. Nie interesuje nas jednak historia i apoteoza zbrodni. Dramat i przewrotność ludzkich losów staje się w tym spektaklu punktem wyjścia do refleksji na temat istoty dobra i zła, jednostki i zbiorowości, odpowiedzialności za czyny i przebaczenia win, również dzisiaj. Taniec w naszym spektaklu staje się nie tylko środkiem wyrazu, ale i sposobem porozumienia między bohaterami. Kluczowym jest motyw tanga, tańca nasyconego namiętnością i ekspresją, teatrem naszej duszy, silnym splotem sacrum i profanum. Tango z Lady M. to także nasza propozycja rozmowy o tym, że koniec wieku nie musi oznaczać końca naszego wspólnego i indywidualnego świata.

Spektakl nagrodzony Buławą Hetmańską na XXV Zamojskim Lecie Teatralnym.

idea i choreografia: Ewa Wycichowska
muzyka: Leszek Możdżer, Astor Piazzolla
scenografia i kostiumy: Maria Balcerek
czas trwania: 60 minut
premiera: 28.01.2000.
obsada premierowa: Andrzej Adamczak, Karina Adamczak-Kasprzak, Agnieszka Błacha, Piotr Chudzicki, Adriana Cygankiewicz, Anna Gruszka-Kopeć, Anna Marek, Iwona Pasińska, Elwira Piorun, Bartłomiej Raźnikiewicz, Adrian Rzetelski, Daniel Stryjecki, Ewa Sobiak, Konrad Stefański, Shuji Waseda, Paulina Wycichowska

Bilety na przedstawienia można nabywać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4) i na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/.
Cena biletów: 30/15 zł.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close