Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 5 października o godz. 19.00 w Starym Browarze w Poznaniu odbędzie się wieczór premier tegorocznych spektakli solowych, przygotowanych w ramach programu rezydencyjnego Solo Projekt. Opiekunem artystycznym w 2013 był dyrektor artystyczny Dansehallerne w Kopenhadze, kurator tańca, dramaturg i performer Bush Hartshorn. Stypendystkami Solo Projekt 2013 zostały Korina Kordova, Agata Siniarska oraz Barbara Gwóźdź. Już po raz trzeci są to wyłącznie artystki-kobiety.

Bush Hartshorn / UK
Po wieloletniej karierze kierowcy ciężarówki, Bush studiował i ukończył w 1982 roku Dartington College of Arts na wydziale teatru. Od tamtej pory pracuje jako dramaturg, performer, kurator festiwali i dyrektor artystyczny instytucji kultury w Anglii, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii, a ostatnio w Danii, gdzie pełni funkcję dyrektora artystycznego domu tańca Dansehallerne Copenhagen. W 2009 roku Bush ukończył także kurs trenerski z zakresu Relational Dynamics, który znacząco wzmocnił jego pracę jako mentora/opiekuna młodych artystów. Poza tym wszystkim i wszystkiemu na przekór, Bush Hartshorn od zawsze jest kibicem Liverpool Football Club.

Rozwojem młodych artystów interesuję się od czasu, gdy sam byłem jednym z nich, czyli od prawie 30-tu lat. W 2009 roku uzyskałem kwalifikacje trenera Relational Dynamics. Okazało się, iż wiele z technik i zasad trenowania jest niezwykle ważnych i sprawdza się w procesie mentorowania młodych choreografów – w procesie, którego istotą jest wspierania kreacji ICH jak najlepszych dzieł. Czas spędzony na pracy z tymi trzema młodymi kobietami – Agatą, Baśką i Koriną – był dla mnie ogromną przyjemnością, a ich entuzjazm i zaangażowanie okazały się zaraźliwe. Mam nadzieję, że i Państwo docenią ich ciężką pracę i znajdą przyjemność w ostatecznym jej kształcie.


Bush Hartshorn, Dyrektor Artystyczny Dansehallerne Copenhagen w Danii

O spektaklach:


Baśka Gwóźdź „Destiny’s child”

Korina Kordova „on 8th boulevard. right after sinuous curves”

Agata Siniarska „Śmierć 24 klatki na sekundę albo zrób mi tak jak w prawdziwym filmie – choreografia spowolniona w rozdziałach”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close