Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek i wtorek w poznańskim Starym Browarze, a już w niedzielę w Instytucie Teatralnym w Warszawie odbędą się pokazy Magicznego jaja(„Zauberei”) – przedstawienia teatru tańca dla dzieci. Jego autorką jest niemiecka choreografka Stephanie Thiersch, znana już polskiej publiczności ze spektakluBeutiful me, prezentowanego na warszawskich Zawirowaniach. W swojej pracy łączy ona efektowną choreografię z dużym zmysłem plastycznym. Thiersch stoi na czele grupy Mouvoir.

Magiczne jajoto poetyckie przedstawienie teatru tańca, w zamyśle artystycznym balansujące pomiędzy kreskówką a mitologią. Bierze w nim udział pięcioro tancerzy z różnych zakątków świata – Afryki, Azji i Europy. Snują opowieść o małej, brudnej, chorej planecie, której mieszkańcy uciekają się do rozmaitych rozwiązań, żeby ją uratować. Poważna refleksja na temat świata i natury, łączy się tutaj z wybrykami ciekawskich istot zamieszkujących planetę. Wszelkie niedorzeczności akcji i koncepcji choreograficznej spektaklu są tylko pozornie niespójne. Autorka choreografii z konsekwencją sięga do języka dziecięcej wyobraźni, tworzy spektakl odwołujący się do abstrakcyjnego myślenia najmłodszych. Pozostawia również publiczności ogromną swobodę interpretacyjną. Ogromna dawka niebanalnego humoru, stworzone z wielką wyobraźnią kostiumy i zabawne animacje sprawiają, że spektakl świetnie skupia uwagę najmłodszych widzów.

Poznański pokaz odbędzie się w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce.Stary Browar, który od kilku lat współpracuje w ramach Europejskiej Sieci Domów Tańca z Tanzhaus Düsseldorf, jest głównym centrum tanecznego programu Sezonu. Szczegóły i bilety –www.starybrowarnowytaniec.pl.

W Warszawie spektakl zostanie pokazany w ramach „dzięcięcej niedzieli” Instytutu Teatralnego. Szczegóły i bilety –www.magicznejajo.ezapisy.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close