Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 19 stycznia w Poznaniu (Stary Browar Nowy Taniec, Studio Słodownia + 3, godz. 12.00) w ramach cyklu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci Janusz Orlik poprowadzi warsztat dla najmłodszych (dzieci w wieku 5-7 lat), zatytułowany Ruch i zabawa. Bawienie się i nieustanne bycie w ruchu, to czynności, które dzieci lubią najbardziej.Warsztat sięga po naturalny ruchowy i zabawowy potencjał dzieci.Choreograf zamiast skomplikowanej lekcji tańca chce zaproponować małym uczestnikomzajęć dużo spontanicznych ćwiczeń, gier ruchowych i naturalnych form aktywności. Dlaurozmaicenia zajęć poza działaniem własnymi ciałami, uczestnicy będą wykorzystywać równieżrekwizyty. Sprawdzą jak proste przedmioty mogą rozruszać nie tylko ciało, ale równieżwyobraźnię.Do udziału w warsztatach zaproszeni są również rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci,nie tylko w roli obserwatorów, ale również aktywnych uczestników.

Czas trwania: 80 minut. Wejściówki: 5 zł/osoba

Janusz Orlik –tancerz, choreograf, pedagog tańca; absolwent warszawskiej szkoły baletowej. Studiowałw Brucknerkonservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespolemłodych tancerzy x.IDA Dance Co. (Austria). Od 2002 r. stały członek Vincent DanceTheatre (Sheffield, UK).Występował w produkcjach wielu choreografów takich, jak Olga Cobos, Peter Mika,Catherine Guérin, Rebekka Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent, Nigel Charnock.Będąc aktywnym tancerzem od samego początku swojej kariery artystycznej, tworzyrównież własne prace choreograficzne, prezentując je zarówno w Polsce, jak i za granicą.Jest autorem spektakli Exérese monobloc(2004), a bliźniego swego jak siebie samego powstałego w ramach pierwszej edycji Solo Projekt 2006 (Stary Browar, Poznań), Liveon stage (2008). W 2007 roku wystąpił w spektaklu towarzystwa gimnastycznego „nic”.W 2009 roku wziął udział w spektaklu Happy w choreografii Nigela Charnocka, któregobył asystentem (Stary Browar, Poznań). W 2010 roku wziął udział w spektaklu Forces zespołu Kwaad Bloed.W 2001 roku Orlik zdobył I nagrodę w konkursie choreograficznym Das Podium (Linz,Austria) za spektakl Monodrama, który był prezentowany również na „III GdańskichDebiutach Młodych Choreografów”. W 2011 roku dołączył do Nigel Charnock + Company(Wielka Brytania) rozpoczynając pracę nad spektaklem Ten Men. W 2011 rokuwspółpracował przy tworzeniu i wystąpił w Rekonstrukcji Joanny Leśnierowskiej. W tymsamym roku zrealizował świetnie ocenione przez krytykę Święto wiosny.Poza pracą sceniczną Janusz Orlik prowadzi warsztaty taneczne w placówkachedukacyjnych i szkołach tańca w kraju i za granicą. Był pierwszym polskim choreografemprowadzącym zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniecdla Dzieci.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close