Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 16 listopada o godz. 12.00 Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat na warsztaty Przepis na taniec, które prowadzi Moniką Kiwak.Podczas warsztatów dzieci wspólnie z prowadzącą będą zastanawiać się, czy codzienne czynności mają coś wspólnego z tańcem? Co może sprawić, że nawet mycie zębów będzie choreografią? Czy słowa można wytańczyć? Czy ciało może mówić?Uczestnicy warsztatów będą wspólnie improwizować, odwołując się do czynności, które zwykle nie kojarzą się z tańcem. Dzięki takim składnikom jak: przestrzeń, tempo i poziomy ruchu oraz przy wsparciu zmysłów, każdy będzie miał szansę na stworzenie swojego przepisu na taniec, indywidualnego języka ruchowego.

Monika Kiwak: mgr Wiedzy o Teatrze oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, absolwentka wydziału tańca w Performers House (DK), dyplomowana instruktorka tańca współczesnego, uczestniczka certyfikowanego Kursu Body Mind Centering® w Bratysławie; stypendystka Art Stations Foundation (Alternatywna Akademia Tańca 2013); tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca Iwony Olszowskiej w Krakowie.Pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi głównie metodą improwizacji ruchowej. W pracy z najmłodszymi najbardziej interesuje ją fuzja różnych dziedzin sztuki i nauki z ruchem: plastyki, muzyki, fizyki czy anatomii. Improwizowała w m.in. Dziwnych nie_pokojach i podczas festiwalu Screen and Sound Fest. Obecnie pracuje nad zagadnieniem podobieństwa zasad komunikacyjnych H.P. Grice’a w języku werbalnym i niewerbalnym.

wiek: 5-8 lat
godzina: 12:00
czas trwania: 90 minut
wejściówki: 5 zł/dziecko

Miejsce: Stary Browar, Studio Słodownia +3, ul Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close