Wersja do druku

Udostępnij

Art Stations Foundation I Stary Browar Nowy Taniec zapraszają na kolejny weekend cyklem Old Music New Dance. W piątek i sobotę (25 i 26 listopada) spektakl Grandiloquent w choreografii Kirstine Kyhl Andersen (tańczą: Przemysław Kamiński, Karolina Kraczkowska,Christos Papadopoulos, Esther Wrobel). Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem stało się jedno z pojęć, jakimi określano muzykę barokową – tytułowe „grandiloquent”, czyli „pompatyczne”. Jak mówi choreografka „głównym naszym celem było stworzenie jednego organizmu z tancerzy i muzyków oraz wykreowanie spektaklu, w którym widzowie podążają za zespołem nieustannie zaangażowanym w uzgadnianie między sobą, negocjowanie i odnajdywanie konkretnych scenicznych rozwiązań dla pojawiających się tu i teraz sytuacji. Struktura spektaklu jest ustalona, lecz konsekwentnie zostawiamy wykonawcom swobodę dokonywania ciągle nowych wyborów.”

W niedzielę27 listopada natomiast Jurij Konjar – znany polskiej publiczności z Fake it Janeza Janšy – pokaże swoje solo inspirowane Wariacjami Goldbergowskimi. Jak mówi, „W 2007 roku zacząłem przyglądać się pracy wideo Waltera Verdina pt. Wariacje Goldbergowskie, opartej na performansie Steve’a Paxtona Wariacje Goldbergowskie J. S. Bacha, w wykonaniu Glenna Goulda, improwizacja Steve Paxton. Dzięki całemu łańcuchowi zdarzeń i wyborów, zainspirowany tańcem Paxtona rozpocząłem stałą praktykę – codziennie ćwiczenia zgłębiające procesy zachodzące na moment przed i w trakcie pojawiającego się ruchu”.

Tego samego wieczora odbędzie się wspólna improwizacja Keitha Hennessy & Jassema Hindi. Keith Hennessy to amerykański performer i choreograf. Jego prace czerpiąz tańca, sztuki performansu, cyrku, improwizacji, aktywizmu i szamanizmu.Jassem Hindi pochodzi z Libanu. Jest kompozytorem, pracuje zmateriałami elektroakustycznymi lo-fi – takimi jak kasety magnetofonowe, maszyny czy mikrofony kontaktowe. Twórczość Hindi zbliża się czasem do muzyki konkretnej. Obaj artyści spotkają się podczas wieczoru improwizacji w ramach projektu Old Music New Dance.

Program uzupełni sobotnia konferencja naukowa Barok – formy i konteksty (godz. 12.00-17. 30), koordynowana przez krytyka tańca Jadwigę Majewską. Wezmę w niej udział: Paweł Kamza, Romana Angel i Krzysztof Koehler.

Szczegółowe informacje dostępne są w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie http://www.starybrowarnowytaniec.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close