Wersja do druku

Udostępnij

William Petit ponownie zagości w Polsce. W 2005 roku realizował z Polskim Teatrem Tańca multiartystyczny projekt Désordre prezentowany na Festiwalu Malta. Tym razem w ramach nomadycznego procesu twórczego The Spring Rituals będzie można zobaczyć przedstawienie Solstice oraz uczestniczyć w trzydniowych warsztatach prowadzonych przez Williama Petita i Rosine Feferman. Przewidziane są również projekcje filmów oraz zdjęć dokumentalnych z podróży związanych z projektem. Solstice to duet francuskiego choreografa, reżysera, performera Williama Petita oraz kontrabasistki Rosine Feferman. Przedstawienie, będące po części koncertem, po części działaniem tanecznym, będzie rozwijane oraz prezentowane podczas trzech wieczorów: 14-16 lipca 2014, o godzinie 20.00, w Republice Sztuki Tłusta Langusta (ul. Gwarna 11). Organizatorzy zapraszają do śledzenia całego procesu rozwoju spektaklu.

 

Solstice jest przestrzenią interakcji, ciszy – miejscem, gdzie brzmienie staje się materią, w której uwidaczniają się najdrobniejsze szczegóły, gesty i dźwięki. Jest to kruchy obszar, gdzie dwóch performerów zabiera publiczność w podróż przez wspomnienia o miejscach, w których byli, wyobrażeniach i doznaniach, którymi żyli i dzielili się. Jest to miejsce dialogu między muzyką i tańcem, łączące złożoność pojawiających się w działaniu relacji z przyjemnością i humorem.

 

Przedstawienie jest częścią The Spring Rituals – nomadycznego procesu twórczego z pogranicza sztuk performatywnych oraz multi-artystycznych instalacji, rozwijanego w Meksyku, Maroku, Tunezji, Hiszpanii, Francji, Finlandii, USA, Polsce. Jako część procesu Soltice jest również platformą współpracy z rodzimymi artystami, którzy pragną dołączyć i eksperymentować ze swoim materiałem, utrzymując relacje między muzyką i tańcem jako główny temat pracy.

 

Bilety: 15zł

Rezerwacja: ttkoinspiracja@gmail.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close