Wersja do druku

Udostępnij

Dziś o godzinie o 18.00 w ramach czwartej odsłony programu performatywnego # nie jesteś mi obojętny, zatytułowanej #Pułapka Normy w Centrum Kultury Zamek (Scena Nowa) odbędzie się wykład Joanny Warszy zatytułowany The Show Goes On! Teatr, taniec, performatyka Jérôme Bela. Wykład towarzyszy pokazowi spektaklu Jérôme Bela i Theater HORA Disabled Theater (niedziela 22 września, godz. 20.00). We współpracy z aktorami z Theater HORA, Belowi chodzi o stworzenie takiejprzestrzeni, gdzie niepełnosprawność nie będzie wykluczona z działań artystycznychczy dyskursywnych, ani też nie będzie się kryć pod parasolem politycznej poprawności,a stanowić będzie element składowy dyskursu, który ma istotną wymowę estetyczną ipolityczną.

Jérôme Bel, zwany filozofem tańca, już od wczesnych realizacji interesował sięgranicami teatralnego przedstawienia.

W tworzonych przez niego choreografiach regułytańca i teatru traktowane są jak składnia języka, który poddawany jest analizie a następniewprowadzany do gry. Jego spektakle, wykonywane z użyciem tańca i słowa przezprofesjonalistów i amatorów można postrzegać także jako głos za demokratyzacją tańca,odejściem od wirtuzoerii wykonania jako celu sztuki.

O spektaklu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close