Wersja do druku

Udostępnij

Już za dwa tygodnie, 19 czerwca, w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu rusza IX Poznańska Wiosna Baletowa. Tegoroczna edycja imprezy jest taneczną kulminacją minionego sezonu artystycznego. Podczas Festiwalu zaprezentowane zostaną wybrane pozycje z repertuaru poznańskiego zespołu baletowego: Stworzenie świata (chor. Uwe Scholtz) oraz współczesny wieczór choreograficzny Black&White (chor. Rami Be’er, ItzikGalili,JacekPrzybyłowicz, a także spektakle w wykonaniu zaproszonych gości z Polski i z zagranicy). Pierwszym z nich jest Tanztheater Bremen, który przyjeżdża do Poznania z dwoma programami: Callas i Podróżą – wieczorem choreograficznym Emanuela Gata. Wydarzeniem towarzyszącym występom bremeńskich artystów będzie sympozjum poświęcone niemieckiemu teatrowi tańca ekspresjonistycznego, na przykładzie spektaklu Callas w choreografii Reinhild Hoffman. Dla miłośników sztuki tańca, towarzyszący panel naukowy poprowadzony przez wykładowców Freie Universitat w Berlinie, będzie unikalną szansą wprowadzenia w tematykę niemieckiego teatru tańca.

Kolejny gość tegorocznej edycji festiwalu to Dantzaz Konpainia z Hiszpanii, który zaprezentuje ARTE- AN – trzyczęściowy wieczór autorstwa: Hilde Koch, Lukasa Timulaka i Itzika Galili. W wykonaniu baskijskich tancerzy zobaczymy Smoke Rings w choreografii Hilde Koch – byłej tancerki Frankfurt Ballet Williama Forsythe’a, A Place Between w choreografii Lukasa Timulaka – tancerza i choreografa Holenderskiego Teatru Tańca, a także Flash Deluxe Itzika Galili, którego spektakl Things I Told Nobody jest aktualnie w repertuarze poznańskiego Teatru.

Na zakończenie festiwalu Polski Teatr Tańca kierowany przez Ewę Wycichowską zaprezentuje po raz pierwszy na scenie Teatru Wielkiego spektakl Minus 2 w choreografii Ohada Naharina, który będzie ostatnią odsłoną 9. Poznańskiej Wiosny Baletowej.

Festiwal potrwa do 25 czerwca. Imprezie patronuje TaniecPOLSKA. Na festiwal zaprasza Jacek Przybyłowicz, z-ca dyrektora ds. baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Zapraszamy również do zapoznania się z jego zapowiedzią festiwalu na antenie TOK FM: http://www.tok.fm/TOKFM/0,88713.html

Program

19.06.2012

godz. 19.00 STWORZENIE ŚWIATA chor. Uwe Scholz TEATR WIELKI W POZNANIU

20.06.2012

godz. 15.00 Sympozjum. Niemiecki teatr tańca na przykładzie Callas Reinhild Hoffmann

21.06.2012

godz. 19.00CALLAS chor. Reinhild HoffmannTANZTHEATER BREMEN

22.06.2012

godz. 19.00 PODRÓŻ chor.Emanuel GatTANZTHEATER BREMEN

23.06.2012

godz. 19.00 BLACK & WHITE chor. Rami Be’er, ItzikGalili,JacekPrzybyłowicz TEATR WIELKI WPOZNANIU

24.06.2012

godz. 19.00 ARTE-AN chor. Hilde Koch, Lukas Timulak, Itzik Galili DANTZAZ KONPAINIA

25.06.2012

godz. 19.00 MINUS 2 chor. Ohad NaharinPOLSKI TEATR TAŃCA

Więcej informacji w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie Teatru Qilekiego w Poznaniu: http://www.opera.poznan.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close