Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Atelier to święto tańca, podczas którego prezentowane są publiczności premierowe spektakle młodych artystów Polskiego Teatru Tańca. W tym roku wydarzenie zaplanowano w dniach 17-18 kwietnia na Scenie Wspólnej w Poznaniu (Centrum Sztuki Dziecka, ul. Brandstaettera 1/ ul. Za Cytadelą). W programie pierwszego dnia VIII Festiwalu Atelier znajdą się m.in. premierowe pokazy przedstawień Persona (chor. Agnieszka Fertała), Hello. And Goodbye (chor. Paweł Malicki) i eXordial (chor. Paulina Jaksim i Katarzyna Kulmińska). Gościnnie wystąpi również Hanna Szychowicz, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, laureatka I miejsca w kategorii tańca współczesnego (grupa młodsza) XIX Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku. Jej występ jest formą nagrody przyznanej na tym konkursie przez  Dyrektora Polskiego Teatru Tańca.

 

Drugiego dnia festiwalu publiczność będzie mogła obejrzeć multimedialny spektakl Daniela Stryjeckiego pt. Efekt halo oraz przedstawienie Hello, My Friend! w choreografii Pawła Malickiego, nieprzypadkowo nawiązujące tytułem do nachodzącej premiery tego artysty Hello. And Goodbye.

 

Program Festiwalu:
Scena Wspólna w Poznaniu

17 kwietnia 2015, godz. 20.00

Brain demension, chor. Hanna Szychowicz – Polski Teatr Tańca promuje debiut choreograficzny

Hello. And Goodbye, chor. Paweł Malicki
Persona, chor. Agnieszka Fertała

eXordial; chor. Paulina Jaksim i Katarzyna Kulmińska

18 kwietnia 2015, godz. 20.00

Efekt halo, chor. i wideo: Daniel Stryjecki
Hello, My Friend!, chor. Paweł Malicki

 

Bilety na spektakle można nabywać w impresariacie PTT oraz na stronie: http://bilety.ptt-poznan.pl/

Cena biletów: 15/30 zł

 

Więcje informacji: http://www.ptt-poznan.pl/atelier-20151/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close