Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 27 kwietnia w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbędzie się premiera dwuczęściowego wieczoru do muzyki Igora Strawińskiego. W ramach wieczoru pokazane zostaną choreografie autorstwa Paula Juliusa oraz Jacka Przybyłowicza. Premiera zainauguruje VIII Festiwal wiosny w Poznaniu.Kolejne pokazy zaplanowano na 28 i 29 kwietnia.

Paul Julius – choreograf, który w 100-lecie paryskiej prapremiery na specjalne zamówienie Teatru Wielkiego w Poznaniu realizuje nową interpretację Święta wiosny, jest twórcą, którego droga wiodła m.in. przez Stuttgarter Ballett i New York City Ballet, dla których zrealizował swoje spektakle. Eklektyczna umiejętność łączenia różnych estetyk tanecznych sprawia, że spektakle Paula Juliusa są obrazami choreograficznymi, pozostającymi na długo w pamięci odbiorców.

Choreograf Jacek Przybyłowicz tym razem zmierzy się z materią opery Igora Strawińskiego Król Edyp, zapraszając do współpracy tancerzy, solistów śpiewaków i chóru Teatru Wielkiego. Ta rzadko wystawiana na polskich scenach operowych inscenizacja antycznego dramatu Sofoklesa jest artystycznym wyzwaniem dla realizatorów i wielką gratką dla miłośników twórczości Igora Strawińskiego. Wydarzenie realizowane wspólnie z Fundacją Nuova zainauguruje VIII edycję Festiwalu Wiosny.

KRÓL EDYP (Oedipus Rex)

opera w jednym akcie

libretto:
Jean Cocteau
na podstawie tragedii Sofoklesa

oryginalna łacińska wersja językowa z polskimi nadpisami oraz polską narracją

reżyseria i choreografia: Jacek Przybyłowicz
kierownik muzyczny: Gabriel Chmura
dekoracje: Petra Korink
kostiumy: Paweł Grabarczyk
reżyseria świateł: Marc Heinz
kierownik chóru: Mariusz Otto

ŚWIĘTO WIOSNY(Le Sacre du printemps)

libretto: Igor Strawiński, Nicholas Roerich

choreografia: Paul Julius
kierownik muzyczny: Grzegorz Wierus
dekoracje: Petra Korink
kostiumy: Paweł Grabarczyk
reżyseria świateł: Marc Heinz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close