Wersja do druku

Udostępnij

20 grudnia w Studio Słodownia +3 w Starym Browarze w Poznaniu Janusz Orlik i Joanna Leśnierowska pokażą spektakl pt. Koda (a tribute). Premiera będzie miała równo 15 lat po debiucie Orlika na tej samej scenie (20 grudnia 2004 roku). Jego Exérèse monobloc, stworzony razem z Pią Libicką, był jednocześnie pierwszą w historii premierą w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec. Od 2004 roku Janusz nieprzerwanie pracuje w Starym Browarze, a Art Stations Foundation wyprodukowała wszystkie jego spektakle.

 

Od 2004 roku rozwija się także artystyczna współpraca Janusza Orlika z Joanną Leśnierowską. Oboje naprzemiennie i na różne sposoby wspierają się w swych indywidualnych pracach, nieraz kreowali też wspólne choreografie. Jubileuszowe solo Janusza Orlika Koda (a tribute) będzie tego trwającego dialogu kolejną odsłoną. Premiera 20 grudnia 2019 roku, dokładnie 15 lat po tej pierwszej (Januszowej i starobrowarowej), wpisuje się zarazem w mijające właśnie obchody 50. rocznicy śmierci wybitnego kompozytora i pianisty Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Spektakl jest jednak nie tyle hołdem złożonym wybitnemu artyście i jego muzyce, co okazją do refleksji nad obchodzącą także jubileusz wielopoziomową relacją dwojga artystów.

 

Spektakl sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close