Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 25-26  kwietnia 2014 roku odbędzie się VII edycja Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca. W programie wydarzenia znajdą się premierowe pokazy przedstawień Agnieszki Fertały, Pawła Malickiego, Urszuli Bernat-Jałochy, Andrzeja Adamczaka  i Josefine Patzelt. Dla dwojga spośród piątki tancerzy PTT (Urszuli Bernat-Jałochy i Josefine Patzelt) będzie to debiut choreograficzny. Wydarzenie odbędzie się w MP2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zaplanowany na koniec kwietnia festiwal jest corocznym świętem młodych choreografów, którzy od 1999 roku mają szansę pracować nad własnymi produkcjami w Atelier Polskiego Teatru Tańca. Tworzy ono przestrzeń do poszukiwania nowych dróg aktywności artystycznej, zarówno wykonawczej, jak i twórczej: choreograficznej, scenograficznej i kompozytorskiej.

 

Pierwszego dnia festiwalu spektakle poprzedzi promocja książki Stefana Drajewskiego Conrad Drzewiecki. Reformator polskiego baletu oraz spotkanie z autorem, prowadzone przez Jagodę Ignaczak. Wydarzenie odbędzie się o godz. 18.00.

 

Bilety na VII Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca można nabywać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4, Poznań) lub przez stronę internetową: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/.

 

Program VII Festiwalu Atelier:

 

25. IV (piątek)

godz. 18.00 – promocja książki Conrad Drzewiecki. Reformator polskiego baletu

godz. 20.00 – premiery spektakli: Hello, My Friend! (chor. Paweł Malicki), Need Me (chor. Andrzej Adamczak), SUMO (chor. Agnieszka Fertała)

 

26. IV (sobota)

godz. 20.00 – premiery spektakli: Absurdy życia w więcej niż 2 aktach (chor. Josefine Patzelt), Nondescript (chor. Urszula Bernat-Jałocha)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close